search

Dovolená v Finistère

Dovolená v Finistère

Rekreační domy v Bretaň, ubytování ve Francii

Dovolená v rekreačních domech v oblasti Finistère

Pronajměte si rekreační dům v Finistère a navštivte všechny místní kulturní pamětihodnosti. Je tu opravdu unikátní francouzská kultura. Jako jediná část Francie, kde místní obyvatelé udržují živí svůj původní jazyk. Nevzdají se ho nikde. Nápisy jsou tu napsané dvojjazyčně a nechybí ani na úředních deskách a SPZ. Tipy na výlet na dovolené v Bretaň? Vyrazte do nedalekého města Rennes – hlavního města Bretaně. Nádherné město, kde můžete jít po stopách místní kultury a historie a nakonec odjet s uceleným obrazem, jak město a oblast vznikla a co zapříčilo podobu, jakou má. Z Rennes rovnou do města Dian. Kulturně významného města s jedinečnou architekturou.

Dovolená v Finistère

Ubytování ve Francii

Měst už bylo dost. Další zastávka by mohla být vesnička Carnac. Malá vesnička, zdá se být bezvýznamná. Potkáte se tam se spoustou milých lidí a v infocentru vám poradí, kde za vesničkou je 10 tisíc menhirů. A právě zde bývá plno. Unikátní přírodní úkaz. Bretaň si rozkládá na ploše o 27 000 km2. Typické je dlooouhé pobreží se skalními výběžky. Tento severozápadní kus Francie je charakteristický kopcovitou krajinou. Dříve byla Bretaň čistě zelená oblast. Dřevozpracující průmysl ji ale po letech trochu přeměnil. Z obřích lesů se staly lokální zelené oázy, které dávají oblasti šmrnc a svěžest. Ideální místo pro ubytování ve Francii. Každých pár kilometrů narazíte minimálně na vesnici, takže ideální si půjčit kolo a oblast si projet. Krajina je krásná a jednoduše se na svých cestách občerstvíte.

Dovolená v Finistère

Dovolená ve Francii

V jednom z lesů, konkrétně v Brocelianském lese, prý vznikla legenda o Excalibru. V jezeře podle legendy žije jezerní paní a na Merlinův hrob nosí lidé psaníčka s tajnými přání. Pokud máte jedno, přijeďte ho sami položit na hrob. Třeba se vám splní. Zarezervujte si proto rekreační dům ve Francii ještě dnes. Po pořádné cestě, pořádný odpočinek. V Bretani dělají ty nejlepší Galetty, které existují. Den zakončíte zábavou s místní pálenkou. To bude na dovolené v Bretaň legrace.

Dovolená v Finistère