Rekreační domy v Finistère

Ubytování ve Francii

Zažijte turistickou dovolenou ve Francii v oblasti Finistére. Oblast Finistére leží v nejzápadnějším cípu Francie, konkrétně v Bretani. Největší město Finistére je Brest. Za vidění ale stojí i další města jako Quimper, které je hlavní v této oblati, Morlaix, Carhaix nebo Douarnenez. Součástí Finistére je i ostrov Ushant.

Rekreační domy ve Francii

Ve Finistére se rozhodně nudit nebudet. Pokud vás zajímá kultura v Bretani, tak máte jedinečnou příležitost strávit pár dní v dosud žijících tradicích. Velkou zajímavostí je, že v oblasti Finistére stále přežívá bretonština. Dokonce se děti učí v bretonských školách, které jsou nazývané Diwan, Divyez a Dihun. Rekreační dům ve Francii ve Finistére si můžete objednat i kvůli místním kulturním akcím. Ve městě Quimper se každoročně pořádá festival de Cornouaille, kde se hraje bretaňská hudba. K vidění jsou i místní zvyky a tradice. V létě můžete navštívit jeden z největší festivalů. Jedná se o Festival des Vieilles Charrues, který se každoročně pořádá ve městě Carhaix-Plouguer. Moderní hudba pravidelně přiláká tisíce diváků.

Prázdninové domy v Francii

Nenechte si ujít výlet na ostrov Ushant. Určitě zajímavý výlet bude na ostrov Ushant. Leží na jihozápadě kanálu La Manche. Zajímavé je, že ostrov je jediné místo v Bretani se samostatným názvem v angličtině. Kolem Ushant se rozprostírá mnoho malých ostrůvků včetně Keller Island a Kadoran. Turisté se jezdí hlavně kvůli creackému majáku, který má údajně největší moc na světě. Co je na tom pravdy posuďte sami. Ptáte se, jak se tam dostanete? Ostrov Ushant je výborně spojen s Francií jak leteckou tak lodní dopravou. Teď už jen si objednat rekreační byt ve Francii ve Finistére a můžete vyrazit za poznáním cizích krajů.

Ubytování v soukromí ve Francii

Milovníci námořnictva určitě zavítají do města Brest. Dalším tipem na výlet v oblasti Finistére je město Brest. Leží na pobřeží a je omýván Atlantským oceánem. Město slouží jako významný přístav a námořní základna. V přístavu můžete obdivovat všechny možné lodě. Samozřejmě neopomeňte námořní muzeum obsahující expozici námořní tradice města. Bohužel architektonicky není město moc bohaté, protože za druhé světové války bylo město vybombardováno. Naštěstí se dochoval zámek a věž a Tanguy. Proto neváhejte a objednejte si ubytování v soukromí ve Francii.