search

Pronájem bytů a domů v Rennes

Rennes – rodinná dovolená v historické Bretani

Lákají vás klenoty architektury, ze kterých dýchá vůně starých bouřlivých dob? V tom případě vám doporučujeme dovolenou ve Francii! Ať už se podíváte do jakékoli části této země, nikdy nebudete litovat. Rekreační domy Rennes ležící v impozantní Bretani vás uvítají kdokoliv během roku, s NOVASOL máte úspěch zaručen.

Jak by se vám líbilo ubytování v soukromí v desáté největší francouzské aglomeraci, která skýtá nekonečné možnosti celoroční rekreace? Putování přírodou, pole, louky, lesy, venkovská stavení, keltské památky a noblesa významných měst, to je překrásná Bretaň. Město nemá sice přístup k moři, zato vynikne jedinečnými šperky architektury.

Komfortní apartmány za super ceny

Objevte magii Rennes ležícího v severozápadní Francii v Bretani. V minulých dobách bylo město součástí Bretaňského knížectví. Leží při soutoku řek IIIe a Vilaine. První zmínky jsou zřejmé již z keltské doby a Římského impéria. Nejhodnotnější je srdce metropole rozkládající se východně od soutoku zmiňovaných řek, u náměstí Place de la Opéra.

Náměstí v Rennes imponuje severním blokem, kde se tyčí barokní budova radnice. Naproti ní spatříte Operu z doby 1832 – 1836. Jen pár kroků leží náměstí Parlement de Bretagne, kterému dominuje klasicistní stavba bretaňského parlamentu. Za zmínku stojí také Palais du Commerce, kde je nyní pošta a příjemná kavárna La Paix.

Radovánky v komfortních letních domech Francie

Velkou atrakcí je rennenská katedrála St Pierre s vyřezávaným vlámským oltářem. Vedle ní stojí kostel St Sauveur a dále Place des Lices a Place Ste-Anne s bary, restauracemi, kavárnami a obchody. Právě zde si pošmáknete na lahodné slané palačince. Vaše pohledy upoutají hrázděné domy zasazené do úzkých uliček. Kolem řeky spatříte pozůstatky městských hradeb a brány Portes Mordelaises.

S dětmi se podívejte do pěkného Parc du Thabor, poblíž něj stojí klášterní kostel Notre-Dame-en-Saint-Melanie. V lesoparku Gayellus si zahrajete minigolf, tenis, pobavíte se na dětských hřištích a projedete se v jezírku na šlapadlech. Rekreační domy Francie od NOVASOL vás vítají a přejí nezapomenutelné zážitky!