search

Pronájem domů a bytů v centrální Francii

Centrální Francie – dovolená jako víno!

Proč dovolená v centrální Francii?

Nikdo neodolá slastnému putování po této dech beroucí zemi. Dovolená ve Francii je pestrá jako malířova paleta a oslní všechny generace výletníků, nejvíce však milovníky romantiky a historie. Klíčovým městem je Orleans s protékající řekou Loirou. Podél břehů této přeslavné řeky se rozkládají pohádkové zámky. Celý region je pokryt lesy a přírodními delikatesami, proto je vyhledávaný pro klidnou rodinnou rekreaci. Apartmány centrální Francie se před vámi objeví také kolem historicky přitažlivých zámků, jako jsou Amboise, Chambord, Chenonceau, Azay le Rideau. Orleans, město Johanky z Arku najdete asi 120 kilometrů od Paříže, a to v panoramatickém údolí Loiry. Za zmínku stojí i další lokality regionu Centre, Burgundsko a Auvergne. Burgunsdsko uhrane nádhernými vinicemi a Dijiem. Auvergne, převážně horská oblast, okouzlí přírodními skvosty a historickým srdcem Clermont-Ferrand.

V čem je centrální Francie zajímavá?

Turisté vyhledávají památky Orleans, které protíná pět mostů. Drahokamy jsou katedrála Svatého Kříže poničená během náboženských válek, pozůstatky galsko-románského opevnění, socha Johanku z Arku na Place de Martroi. V Bourges najdete katedrálu Saint-Étienne de Bourges, která je pod záštitou UNESCO. Dovolená ve Francii představí ukázky dávných tradic a řemesel, lidové architektury i kanálů propojující mnoho měst. Auvergne je tvořen centrálním masivem a pyšní se chovem dobytka, sýrů a mléčných výrobků. Věhlasná je i termální voda Volovic, vyhaslé sopky, katedrála ze sopečného kamene v Clermont-Ferrand. Apartmány centrální Francie voní dávnými časy, přesto jsou moderně zařízeny. Díky NOVASOL si užijete pravou francouzskou relaxaci se vším všudy. Ochutnáte delikatesní vína, vybranou kuchyni a tep časů minulých.

Kam na dovolenou ve Francii?

V každém případě nesmíme zapomenout na divukrásné Burgundsko spjaté s výrobou světově proslulých vín, snad nejznámější je Beaujolais. Dijon vyniká brázděnými domy, renesančními šperky a úzkými uličkami. Velkou pamětihodností je vévodský palác Palais des Ducs s galerií. Burgundské opatství Fontenay přežilo i Francouzskou revoluci. Senzací jsou vinařské oblasti na jihu. Muzum vína a umění vás uchvátí v Beaune a krásu přírody najdete v Maconu. Prázdninové domy centrální Francie hrají všemi barvami, proto vám nesmí uniknout. Komfortní vybavení, blízkost historických klenotů, kulturních a sportovních událostí i dětských atrakcí se postarají o absolutní spokojnost na dovolené ve Francii. Zavítejte do krajiny poseté prameny zábavy a poznání.

Jak na výhody Francie od NOVASOL?

Pokud si rezervujete letní domy centrální Francie, čekají vás příjemné chvíle strávené s rodinou a přáteli. Velkou oblibu si našla dovolená Francie pro dva, balíček zahrnující 20 % slevu. Bližší informace naleznete na webu NOVASOL. pohodlí k relaxaci rozhodně patří, proto nesmí chybět koncept zahradní nábytek PLUS ani speciální nabídky all inclusive. Rozhodněte se pro ubytování v horských vesničkách a potěšte své oči panoramatickým výhledem na krajinu. V každém případě osloví i koncepty, jako jsou libovolný den příjezdu, nekuřácké ubytování, miniprázdniny, long termal rental, internet v domě. Ani milovníci domácích mazlíčků nepřijdou zkrátka, stačí jen sledovat prázdninové pronájmy s označením psa.