search

Dovolená v Champagne-Ardenne

Všechny důvody pro dovolenou v Champagne-Ardenne

úžasné ubytování ve Francii

Název Champagne-Ardenne vám asi bude hodně povědomý - podle ní se totiž jmenuje lahodný sekt, kterému se v Čechách obecně říká šampaňské. Jižním směrem na něj navazuje další vyhlášený vinařský region Burgundsko a dohromady tvoří skutečný ráj milovníků kvalitního vína. Rozmanitou krajinu, zahrnující kopcovité terény i nížinu, si však během dovolené v Champagne-Ardenne užijí i všichni, kdo touží po objevování přírodních, historických, kulturních a zábavních lákadel oblasti. Chladnější počasí toulkám šampaňskou krajinou vyloženě svědčí.

Kde najdete rekreační domy v Champagne-Ardenne

Kraj Champagne-Ardenne (celková plocha 25 606 kilometrů čtverečních) se rozkládá na severovýchod od Paříže. Na severu, v oblasti pohoří Ardeny, sousedí s Belgií a na východě s Lotrinskem. Jeho jižní hranici tvoří řeka Seina, na kterou jihovýchodně navazuje nížina Langres a východně nížina Barrois. Tam všude jsou roztroušeny rekreační domy v Champagne-Ardenne. Administrativním centrem oblasti je Chalons en Champagne, dalším významným městem je starobylá Remeš.

Jak se dostat k ubytování v soukromí v Champagne-Ardenne

Doprava za ubytováním v soukromí v Champagne-Ardenne není složitá, ostatně tisíce turistů z ČR tudy projíždějí při své cestě do Paříže. Vede z České republiky na západ plzeňskou dálnicí přes Německo kolem Norimberku, kolem Mannheimu, kolem Saarbruckenu a kolem Mét, druhá varianta je přes Štrasburk. Upřednostňujete-li leteckou dopravu, využijte některý z několika přímých spojů denně do Paříže, případně linky do Lucemburku.

Dovolená v Champagne-Ardenne aktivně

Bez váhání lze říci, že Champagne-Ardenne je velmi rozmanitým krajem s mnoha turistickými magnety. Tím největším jsou historické sklepy a vinice v Le Champagne (součást dědictví UNESCO) a ochutnávka zdejších vín, která jako jediná mohou nést označení Champagne. Aktivní dovolenou ve Francii zahrnuje turistika v pohoří Ardeny včetně návštěvy památek připomínajících bitvy z obou světových válek, lesy kolem řeky Mázy či roviny v okolí Seiny. Cykloturistika kolem propojovacích kanálů je tady naprosto báječná.

Výpravy za historií během pobytu v Champagne-Ardenne

Přestože je správním střediskem regionu Chalons en Champagne, více pozornosti na sebe přitahuje Remeš (UNESCO). Udivuje svými středověkými památkami v čele s katedrálou Notre Dame (místo korunovací všech francouzských králů až po Karla X.) a bazilikou svatého Remigia.

Zarezervujte si včas rekreační domy ve Francii.

Chaty a chalupy v Champagne-Ardenne a okolní příroda

Ať už zabrousíte na sever do Ardenského pohoří, nebo jižně do nížin v okolí Seiny, příroda v Champagne-Ardenne vám nabídne úchvatné zážitky. Krajem protéká spousta řek a potoků, často propojených spoustou kanálů. Krásné scenérie vytváří řeka Máza. Vznešená Seina tvoří úžasný ekosystém, domov velkého množství rozličného ptactva. Přehradní jezera na Seině chrání Paříž před velkou vodou. Z vaší chaty či chalupy v Champagne-Ardenne nebudete mít do pěkné přírody nikdy daleko.

Rekreační domy ve Francii vám padnou do noty!

Kulinářské hody v rekreačních domech v Champagne-Ardenne

Kdo chce zažít opravdovou gurmánskou Francii, užijete si na prázdninách v Champagne-Ardenne měrou vrchovatou. Šampaňské teče v tomto kraji proudem. Stačí přijet například do města Troyes s půdorysem podobným zátce od sektu. K šampaňskému můžete zakousnout lahodný krémový sýr chaource. V Ardenách ochutnáte nejjemnější bílá ardenská jelítka nebo výtečnou šunku.

Pronajměte si úchvatné rekreační domy ve Francii v celé své kráse! NOVASOL vám zajistí pohádkovou dovolenou!