Do Francie je nejlepší letět či jet autem

Chystáte se na rodinnou dovolenou do Francie a nevíte, jaký dopravní prostředek zvolit? V následujícím článku Vám nabídneme několik variant, ze kterých si můžete vybrat pro Vás tu nejpohodlnější.

Letenky do Paříže jsou velmi levné

Při cestě do Francie můžete využít letadlo, autobus, vlak či osobní automobil. Pokud se chystáte navštívit perlu Francie – Paříž – je výhodné koupit levné letenky. Vyjdou vás asi stejně draho jako autobus a ušetříte plno času.

Zarezervujte si včas vaše ubytování ve Francii.

Určitě se podívejte na nabídku nízkonákladových společností, jejich ceny jsou celkem často příznivé. Do svého apartmánu či rekreačního bytu v centru Paříže se dostanete příměstským vlakem RER, autobusem či taxi, které je ale samozřejmě dražší v porovnání s hromadnou dopravou.

Autobusem či vlakem zbytečně ztratíte plno času na cestě do Francie

Pokud něco opravdu nemá rád letadla a nechce si brát auto, může samozřejmě využít například autobus. Autobus do Francie jezdí z většiny větších českých měst. Vybrat si můžete z více dopravců, ale například cesta z Prahy do Paříže trvá asi 14 hodin. A pokud se chystáte navštívit Provence, tak to bude hodin ještě více a věřte, že potom opravdu budete potřebovat odpočinek v rekreačním domě ve Francii. S vlakem to není o moc šťastnější volba, protože žádný přímý vlak z České republiky do Francie bohužel nejezdí, a proto musíte přestupovat například v Německu, Itálii či Švýcarsku. Záleží, kam míří vaše cestovatelské kroky.

Vlastní auto potom můžete využít i při poznávání Francie

Samozřejmě na vaši rodinnou dovolenou můžete jet i autem. Hlavně v zimních měsících, pokud se chystáte lyžovat, je tento způsob asi nejpohodlnější. Nejste omezeni kilogramy ani počtem kufrů, které si s sebou můžete vzít. Cestu si můžete zpříjemnit několika zastávkami spojené s odpočinkem. Jen si nezapomeňte mezinárodní řidičský průkaz a zelenou kartu. Po dlouhé cestě si určitě odpočinete v zarezervovaném rekreačním domě ve Francii.

Dovolená ve Francii

Pronájem rekreačního domu ve Francii nebo bytu je individuální formou dovolené, která se těší stále větší oblibě. Až na několik výjimek lze ke všem NOVASOL rekreačním domům a bytům přijet bez problémů osobním automobilem. Výhoda vlastní mobility a nezávislosti je obrovská. Rádi bychom Vás nicméně upozornili na několik důležitých dopravních informací, které platí ve Francii, a díky nimž snad bude Vaše cesta na dovolenou ještě bezpečnější.

Ubytování ve Francii

  • Při jízdě po francouzských silnicích je nutné mít u sebe řidičský průkaz a doklady k vozidlu.
  • Doporučuje se mít zelenou kartu, protože při případných nehodách je požadována.
  • Hranice pro požití alkoholických nápojů před jízdou je 0,5 promile.
  • Nejvyšší rychlost pro osobní automobily v km/h: obec 50, mimo obec 90, rychlostní silnice 110, dálnice 130.
  • Na dálnicích a vybraných státních silnicích (RN) lze využít sloupů s telefonem pro vyžádání pomoci v nouzi. Na všech dalších silnicích lze v nouzi volat telefonní číslo 0800-08-92-22.
  • AIT-ASISTANCE JE V PROVOZU 24 HODIN DENNĚ V NĚKOLIKA JAZYCÍCH
  • Zimní výstroj automobilu je v lyžařských centrech povinná. Dovolená ve Francii bez komplikací.