search

Krásná dovolená ve Franche-Comté

Užijte si ubytování ve Franche-Comté

Kosmopolitní region Franche-Comté, ležící na úplném východě Francie, je už z minulosti těsně spjat s Burgundskem, ale i s Německem a Švýcarskem. Vyberete-li si ubytování ve Francii, čeká vás krásná příroda, vysoké hory, množství historických památek a rozsáhlé kulturní dědictví minulosti. V tomto podivuhodném kraji se bude líbit všem věkovým kategoriím včetně rodin s malými dětmi.

Kde leží rekreační domy ve Franche-Comté s řekou kroutící se jako had

Region Franche-Comté, původně součást Burgundska, se rozkládá u francouzské hranice se Švýcarskem. Jeho východ je díky pohoří Jura značně hornatý, bohatý na jezera a rašeliniště, jihovýchod naopak oplývá rovinami a na jihozápadě se zelená množství vinic. Polovinu celkové plochy tvoří husté a svěží lesy. Vodu z oblasti odvádí pohraniční řeka Le Doubs s unikátním ekosystémem jezírek a rybníků. Nejprve teče severovýchodně do Švýcarska, kde se však směr jejího toku zcela obrací a tak znovu protéká kolem rekreačních domů ve Francii na jihozápad. Jezero Vouglans je třetí největší umělou nádrží ve Francii a své kouzlo má též hluboké údolí Ain.

Jak se dostat k vašim apartmánům ve Franche-Comté

Cesta autem do Franche-Comté je sice dlouhá, vede však po kvalitních dálnicích. Z České republiky se dáte po plzeňské dálnici D5 a dále kolem Norimberku až k Mannheimu. Před tímto německým městem odbočíte na Karlsruhe. Poté máte několik možností, kde lze odbočit na francouzskou dálnici vedoucí na jih přes Štrasburk: nejrychlejší dálniční spojka vede na Mylhůzy a dále na administrativní centrum Besancon. K cestě za svým apartmánem ve Francii můžete využít i letadlo. Nejbližší letiště je v Basileji, kam létá také přímý spoj z Prahy.

Atrakce během dovolené ve Franche-Comté

Užijte si dovolenou ve Francii plnou turistických magnetů, přírodního bohatství a historických památek. V pohoří Jura můžete uskutečnit mnoho pěších výletů například kolem četných jeskyní, jezírek nebo k úchvatným vodopádům na říčce Hedgehog. Jsou zde i vhodné terény k provozování zimních sportů. Pevnost Vauban, unikátní stavba královské saliny z 18. století v Arc et Senanc sloužící k výrobě soli a kaple Ronchamp na vrcholu kopce Bourlemont od slavného Le Corbusiera jsou součástí světového dědictví UNESCO.

Z chat a chalup ve Franche-Comté za bohatou historií

Z dlouhých dějin Franche-Comté, které v minulosti spadalo pod Římskou říši, pod Franskou říši a pod Burgundské království, se dochovalo množství zajímavých pamětihodností. V metropoli Besancon, kde se narodil slavný spisovatel Victor Hugo, stojí za pozornost synagoga a místní věznice, která hrála významnou roli v době odboje proti fašismu. Z vašeho rekreačního domu ve Francii se vydejte i do města Vesoul.

Aktivity během dovolené ve Franche-Comté

Na první pohled se může zdát, že region Franche-Comté leží poněkud stranou turistického ruchu ve Francii. Opak je však pravdou – jeho blízkost k Německu a Švýcarsku z něj dělá živý kraj, v němž se mísí běžný život obyvatelstva s bohatými turistickými příležitostmi. Zdrojem mnoha přírodních atrakcí je Jurské pohoří s jezírky, s rašeliništi a s vodopády. Oblast je protkaná množstvím turistických stezek, zkrátka nepřijdou ani cyklisté či milovníci vyjížděk na koni a rybolovu.

Pronajměte si úchvatné rekreační domy ve Francii v celé své kráse! NOVASOL vám zajistí pohádkovou dovolenou!