search

Dovolená v Île de France

Administrativní region Île de France je vlastně širší aglomerací hlavního města Paříže. Rozkládá se v severní části Francie kolem řek Seiny a Marny na ploše 12 011 km² (zhruba stejně jako Středočeský kraj). Obývá ji téměř 12 miliónů obyvatel, což z ní činí jednu z největších metropolitních oblastí Evropy. Vyberte si některý z řady rekreačních domů ve Francii a ochutnejte to nejlepší z „Francouzského ostrova“, který zahrnuje 8 krajů, 25 okresů, 317 kantonů a 1 281 obcí. Na severu sousedí s regionem Hauts de France, na východě s Grand Est, na jihu s Burgundskem Franche Comté a s Centre Val de Loire. Západní hranici má shodnou s Normandií.

Využijte vily k pronájmu Île de France k poznání srdce Francie

Administrativně Île de France tvoří departementy Paříž, Essonne, Hauts de Seine, Seine Saint Denis, Seine et Marne, Val de Marne, Val d'Oise a Yvelines. Mezi domorodci je však hodně vžité členění na tzv. Malý prstenec, zahrnující trio departementů sousedících s Paříží, a na tzv. Velký prstenec. Výtečnou dopravní obslužnost oblasti zajišťují četné dálnice a železnice. Z ČR osobním vozem do vaší vily k pronájmu Île de France přijdete po dálnicích D5 do Rozvadova, dále po A6 přes Německo kolem Frankfurtu n. M. a po A4 kolem Mét a Remeše. Funguje zde také dvě obří mezinárodní letiště Aéroport de Paris Orly a Aéroport de Paris Charles de Gaulle.

Zkuste pobyt Île de France zábavy a poznání

Krajina Île de France je převážně rovinatá, bez významných vodních ploch. Najdeme zde však rozsáhlé lesy, často s lesoparkovou úpravou, které bývají součástí zámeckých areálů. To je především případ lesů v okolí zámku ve Fontainebleau (UNESCO). K hlavním tahákům, které při pobytu v Île de France můžete navštívit, jsou velkolepý zámek ve Versailles, zámek ve Vincennes s blízkým zoo a samozřejmě zábavní Disneyland u Chessy.