search

Dovolená v Paříži

Dva roky prázdnin ve sladké Paříži

Rekreační domy ve Francii

Město milenců, jedno z nejnavštěvovanějších míst světa, francouzská metropole Paříž už staletí provokuje a vábí svou krásou bezmezné romantiky, umělce i turisty. Napadlo vás už někdy prožít svou dovolenou ve Francii právě v náručí líbezné madame nad Seinou, nikoliv v rychlosti poznávacího zájezdu, nýbrž třeba celých čtrnáct dní a její skvosty si pořádně vychutnat? Nejtypičtějším bodem Paříže je 325 metrů vysoká Eiffelova věž zbudovaná geniálním Gustavem Eiffelem roku 1889 pro tehdejší Světovou výstavu. Výhled z Eiffelovky na všechny pařížské monumenty je vskutku impozantní. Uvidíte odsud například také jednu z nejslavnějších a nejmohutnějších světových katedrál Notre-Dame. Svůj věhlas získala zásluhou románu Victora Huga a jeho Quasimoda.

Na procházce s čerstvou bagetou v ruce

Rezervujte si CITY apartmán v Paříži a vychutnejte si též románsko-byzantskou baziliku Sacré-Coeur, jejíž bělostná kopule září nad rušným Montmartrem, pitoreskním rájem malířů a básníků. Největší davy ovšem proudí po bulváru Champs-Elysées. Mají na něm luxusní butiky nejvýznačnější návrháři a jeho pomyslnou perlou je monumentální Vítězný oblouk postavený Napoleonem po triumfu u Slavkova. Nejvyhlášenější světovou galerií je bezesporu Louvre. Z našich rekreačních domů ve Francii se snadno dostanete za jeho poklady Francie, uměleckými sbírkami v čele s tajemnou Mona Lisou od da Vinciho. Bývalá královská rezidence s provokující skleněnou pyramidou stojí nedaleko náměstí Svornosti (Place de la Concorde), jemuž dominuje 3 300 let starý egyptský obelisk.

Rozhled ze střechy Montparnasse

Rekreační domy a apartmány ve Francii

K dalším místům, která nesmíte během ubytování ve Francii v jejím kulturním, správním i ekonomickém centru minout, patří taktéž obchodní čtvrť Les Halles. Její komerční a dopravní srdce centrum Forum Les Halles vzniklo na místě bývalé tržnice, proslavené v Zolově románu Břicho Paříže. Za vidění rozhodně stojí i extravagantní výstavní středisko Centre Georges Pompidou, Lucemburské zahrady, univerzita La Sorbonne, Invalidovna, Pantheon, vyzývavá La Pigalle či futuristická čtvrť La Défense. K největším magnetům nitra Francie, kde stojí i naše prázdninové domy, se řadí ještě zámek ve Versailles s velkolepým Herkulovým salónem, Královskými ložnicemi nebo rozlehlými zahradami.

Dovolená Paříž, poznávací a romantická na každý pád

Kolik přízvisek město milenců rozkročené nad stříbřitou Seinou už získalo? Ani jedno však nedokáže zcela zachytit jeho výjimečnou atmosféru, uchopit rozmanitost jeho památek a napodobit pestrobarevný mix umělců a kultur, které v něm žijí. Jediný možný způsob, jak Paříž skutečně objevíte, je poznat ji osobně. Stejně, jako to ročně dělají milióny nadšených turistů, odhalujících tajemství francouzské metropole. Vydejte se na dovolenou ve Francii, rozložené v srdci administrativního regionu Île-de-France na severu země. Vlastní město, bez okolních aglomerací, zabírá plochu pouhých 105 km2, které obývá zhruba 2 a čtvrt miliónů obyvatel. Dělí se na 20 obvodů a jejími nejvyššími vrcholky jsou Montmartre (130 m n. m.), Belleville (129 m n. m.), Ménilmontant (108 m n. m.) a Buttes-Chaumont (103 m n. m.). Z ČR se sem autem dostanete přes Rozvadov, přes Německo po dálnici A6 a kolem Mét a Remeše po francouzské autostrádě A4. K dispozici jsou i dvě letiště Aéroport de Paris-Charles-de-Gaulle a Aéroport de Paris-Orly.

Vyzkoušejte pohodlný apartmán Paříž a vydejte se za kulturou

Hlavním magnetem Paříže je Eiffelova věž vysoká 325 metrů, kterou vybudoval Gustav Eiffel roku 1889 pro Světovou výstavu. Uvidíte z ní i další pařížské výškové stavby v čele s mrakodrapem Montparnasse, národní knihovnou a La Grande Arche ve futuristické čtvrti La Défense. Dalšími symboly, které z vašeho apartmánu v Paříži uvidíte, jsou katedrála Notre-Dame, bazilika Sacré-Coeur nad uměleckou čtvrtí Montmartre a bulvár Champs-Elysées s luxusními obchody a restauranty. Na jedné straně třídu ukončuje Napoleonův monumentální Vítězný oblouk a na druhé, kousek za náměstím Svornosti, galerie Louvre v bývalém královském sídle.

Byt k pronájmu Paříž jako základ vašich toulek městem

Opravdovým „břichem Paříže“ je obří komerční zóna Forum Les Halles, pěší zónou propojená s unikátním kulturním střediskem Centre Georges Pompidou v části Beaubourg. Využijte bytu k pronájmu v Paříži i k návštěvě Lucemburských zahrad, vojenského komplexu Invalidovna, univerzity La Sorbonne, pohřebiště Pantheonu či ulice neřesti La Pigalle se slavným kabaretem Moulin Rouge.