search

Dovolená ve Versailles

Zámecké Versailles, prázdniny ve stínu královské pýchy

Dovolená ve Francii

Malebné městečko Versailles najdete ve francouzském kraji Île-de-France, v okrese Yvelines, zhruba dvacítku kilometrů od centra Paříže. Jeho historie započala již ve dvanáctém století a dnes je jako takové pohodovou příměstskou obcí. Nabízí řadu příležitostí k ubytování ve Versailles a nádhernou přírodu plnou vinic, levandulových polí, písečných dun a příjemných lesíků. Nepříliš známé by Versailles v podstatě bylo po celou dobu své existence, kdyby zde počátkem 17. století nenechal král Ludvík XIII. postavit malý lovecký zámeček pro kratochvíle šlechty. Okolí natolik učarovalo jeho synovi, jednomu z nejslavnějších evropských monarchů Ludvíkovi XIV., že se zde v roce 1661 rozhodl vybudovat sídlo pro dvůr.

Také ve Versailles hledejte komfortní rekreační domy ve Francii

Během následujících padesáti let zde vznikl stejnojmenný zámek, snad nejhonosnější královský palác světa. Dnes patří k nejnavštěvovanějším evropským památkám. Dovolenou v Paříži v okolí Paříže si bez jeho prohlídky snad ani nelze představit – a to jsou navíc nedaleko k vidění takové skvosty jako Eiffelovka, zámek ve Fointainebleau či Disneypark. Dílo architektů Luise Le Vaua a Julese Hardouin-Mansarta se stalo záhy manýristickým vrcholem francouzské renesance. A zároveň etalonem pro všechny významné evropské panovníky, kteří se jej snažili napodobovat. Objednejte si některý z našich prázdninových domů ve Versailles a poznejte Versailles taktéž.

Nevídaná chlouba Bourbonů

Ubytování v Paříži, apartmány a byty ve Francii

Do vzniklého velkolepého paláce ve Versailles nechal v roce 1682 „Král sluce“ přemístit dvůr z dosavadního Louvru. Celý komplex je oprávněně na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO a ročně jej berou ztečí milióny turistů. Žasnou nad okázalou nádherou Královských ložnic, Mramorového nádvoří, Herkulova salónu s největším a nejzdobnějším krbem světa, úchvatného Zrcadlového sálu a mnoha dalšími pozoruhodnostmi. Samotnou kapitolou jsou dech beroucí Versailleské zahrady, zřízené pro kratochvíle šlechty. Rozkládají se na téměř stech hektarech, hlavní promenáda měří skoro kilometr a jsou plné uměleckých děl zahradní architektury. Zajeďte sem během pobytu v apartmánu ve Francii a nabažte se romantických teras, přírodních labyrintů, jezírek, fontán, skvostných soch, dokonale upravených květinových záhonů, stromových baldachýnů či stinných lesíků.