search

Dovolená na Korsice

Korsika je světovým turistickým cílem

Nebesky vysoké hory vyrůstající ze Středozemního moře, louky, kaštany, mandlovníky, říčky a potůčky, starobylá městečka a příjemný teplý vzduch, oslavují dokonalou dovolenou na Korsice. Obejměte sílu a energii mocné přírody a relaxujte v rekreační domy na Korsice. Nechte se uchvátit pohledem na vrcholky zasněžených hor i v letních měsících přímo z pláže u moře. Atraktivní turistický cíl je milován nejen kvůli báječnému koupání a historii. Návštěvníci po něm prahnou díky horám. Značené turistické trasy je lépe absolvovat s tištěnými mapami. Z vrcholů hor stékají říčky a potůčky, naprosto čistoskvoucí. Nejvyšší vrchol se jmenuje Monte Cinto a jeho výška 2706 m, je fenomenální. Není zde nouze ani o laviny a zapálené lyžaře, prostě kvalitní středomořský alpinismus.

Dovolená na Korsice

Ubytování v soukromí Francie nemá chybu

Městečka se starobylým rázem jsou poseta po celém kraji, na hřebenech či návrších. Středověké domy si pečlivě zachovaly svůj historický charakter. Kostelíky, opevněné statky, kašny, sochy, kamenné schody, fontánky a romantické uličky, oznamují jejich pestrost. Významnými městy jsou Calvi, Corte či Ajaccio. Vlny moře vás zavedou do města Ajaccio, centra Korsiky. Najdeme ho na západním pobřeží. Narodil se zde Napoleon Bonaparte a navštívit můžete jeho rodný dům a pomník. Dalším unikátem je Bastia, největší město na východním pobřeží. Zejména muži znají zdejší fotbalový klub. Rušnost a modernost Bastii je zřejmá. Najdeme v ní pevnost a silniční tunely pod ní. Prohlédněte si naše vily s bazénem na Korsice.

Dovolená na Korsice

Přepychové zážitky s apartmány na Korsice

Město Corte okouzlí hradem na skále s muzeem. Nadchne i půvabnými výhledy na okolí. Calvi vzbudí zájem svou městskou architekturou a prý je rodištěm Kryštofa Kolumba. Relaxace v přímořských lázních, ochutnávka historických tradic, rušný noční život a poutavé přírodní scenérie, slibují dovolenou v plném proudu. Zajímavá je Agriatská poušť, táhnoucí se přes vnitrozemí na sever. Opravdu luxusní pohled je na skalní útvary u měst Porto a Piana. Neméně obdivuhodná je soutěska Spelunca, strmé bílé útesy a přírodní rezervace Scandola. Božské koupání slibují jihovýchodní pláže Palombaggia, Santa Giulia a Rondinara u města Porto Vecchio. S rekreačními domy na Korsice zažijete absolutní pohodlí a prvotřídní vybavenost.

Dovolená na Korsice

Rekreační domy ve Francii

Tento ostrov, který se svými ostrými konturami zařezává do mořské hladiny, patří mezi oblíbené cíle návštěvníků z celého světa. Jeho poloha na jihovýchodě od Francie je zárukou prožití příjemných dnů. I zde najdete bílé pláže plné prachového písku, fantastické moře a v neposlední řadě rovněž kouzlo městeček, která vás pozvou na procházku úzkými uličkami, nebo vám nabídnou odpočinek ve stínu olivovníků. Při toulkách zdejším přírodním parkem dojdete až k úpatí zalesněných hor Monte Cito, odkud můžete vystoupit až do výše 2.710 metrů. Dobře se zde daří stromům jako jsou kaštany, borovice nebo korkovým dubům. Naše prázdninové domy ve Francii jsou zárukou skvělé dovolené.