Zajímavá místa na Korsice

Na Korsice můžete zažít mnohem více než jen půvabné pláže a zátoky, mírné podnebí a výbornou kuchyň. Vydejte se za četnými pamětihodnostmi a zajímavými místy. Uvádíme zde některé z nich, abyste svou dovolenou na Korsice mohli dobře naplánovat od samého začátku. Již nyní Vám přejeme nádhernou dovolenou, z níž si určitě přivezete spoustu hezkých zážitků.

Bonifacio

Tato stará pevnost, která bdí na 60 metrů vysokém skalním útesu, je skutečným zážitkem. Díky výjimečné poloze je chráněná před větrem a deštěm stejně jako dříve byla chráněna před nepřáteli. Daleký výhled, který se Vám nabízí z tohoto místa, je téměř mýtický. Nejlépe bude, když se vydáte na objevování města pěšky. Nesčetné obchůdky a restaurace jsou vždy lákadlem pro návštěvníky. Prohlédněte si naše nabídky rekreačních bytů na Korsice.

San Michele de Murato

Zeleno-bílé zdivo tohoto pisánského kostela se podobá šachovnici a nabízí zajímavý pohled. Kostel stojí volně na louce u silnice D5. Nádherné sochy zdobí tento dům Páně, který patří k nejhezčím ostrova. Dovolená ve Francii se vždy vyplatí. Náměstí César Campinchi: Na trhu Place in Ajaccio můžete koupit vše, po čem toužíte. Obchodníci Vás ochotně nechají ochutnat korsické speciality. Trhy se konají vždy dopoledne (kromě pondělí).

Sartène

Malé městečko nad údolím Rizzanèse má zvláštní korsickou atmosféru, kterou nikde jinde neucítíte tak jako tady. V zásadě je městečko veselé, ale až se budete procházet uličkami, určitě si všimnete jisté chmurné nálady. Rozdělení v Santa Anna v minulosti vedlo k tomu, že se z městské části Borgo stala čtvrť chudých, zatímco ve starém městě sídlili Ligurci. Zarezervujte si ubytování v soukromí ve Francii. Může se zdát, že domy ve městě byly vybudovány přímo do strmých svahů a tím spíše pripomínají pevnost.

Filitosa

Kdo se zajímá o archeologii, neměl by si nechat ujít místa vykopávek u Filitosy. Až 3000 let staré jsou nálezy jako např. Menhirstatuen, sousoší. Užijte si ubytování ve Francii v poklidu a bez komplikací. Dokonce můžete navštívit i celou vesničku z mladší doby kamenné. Místo bylo nalezeno ve čtyřicátých letech minulého století a poskytlo již mnoho zajímavých informací o dřívějším životě na ostrově.

Porto

Porto je malá rybářská vesnička v malebné zátoce přímo u Portského zálivu. Patří do světového kulturního dědictví UNESCO. Porto je oblíbenou destinací, obzvlášť dojemná je hra světla a barev v zátoce. Co si od ubytování ve Francii přát víc? Odsud se Vám otevírá nádherný výhled na moře a skály.