search

Dovolená v Languedoc-Roussillon

Rekreační domy ve středomořské Francii

Languedoc-Roussillon se rozprostírá od západního břehu řeky Rhône až ke španělským hranicím. Je to region bohatý na vinice, olivové háje, je to region Středozemního moře. Kam oko dohlédne, najdete na pobřeží nesčetné malé zátoky a laguny a navíc pláže s jemným pískem. 300 slunečných dnů v roce slibuje příjemnou dovolenou ve Středomoří, kde můžete dobít své baterky. Kromě pláží Vás region okouzlí rozmanitou krajinou vnitrozemí. Na mnoha jezerech žijí hejna plameňáků, lidé se zabývají chovem ústřic, které jsou lahůdkou nejen ve Francii.

Rekreační domy ve Francii

Pokud by rovina Languedoc mohla promluvit, určitě by mohla vyprávět mnoho zajímavého: o Římanech, kteří zde zasadili olivové háje a vinnou révu, o bouřlivých časech středověku, kdy se mniši usadili v regionu, o křížových výpravách a o době osvícenství, z které pochází celá řada architektonických památek, a v neposlední řadě o začátcích moderní doby. Staletí stará opatství, středověké silnice, historická městská jádra a římské pevnosti dávají krajině její ráz a na mnoha místech oživí dějiny. Stavba kanálu du Midi, který protéká středem regionu, byla zahájena na objednávku krále Ludvíka XIV. dne 7. října 1666. Po 14 letech stavebních prací byl dokončen a od té doby spojuje Středozemní moře s městem Toulouse. Řeka nabízí mnoho možností pro vodní sporty. Kuchyně regionu Languedoc je velice chutná a má typické silné aroma jídel oblasti Středozemního moře s olivovým olejem, česnekem a jižními bylinkami. V přímořských regionech najdete na jídelním lístku samozřejmě čerstvé ústřice, mušle, sardinky, fialové ježovky mořské a výborné plody moře. Doporučujeme Vám k tomu láhev výborného vína regionu Languedoc. Z hor pochází rozmanitá nabídka jídel z kančího, hub, jedlých kaštanů a sýrů z ovčího a kozího mléka. Například naše rekreační domy v  Aude jsou Vám k dispozici zčásti u moře poblíž Sète a o několik kilometrů dál ve vnitrozemí u Nimes.

Nejkrásnější jih Francie, Languedoc

Mezi favority dovolené ve Středomoří patří nespoutaný Languedoc. Najdete ho při pobřeží Středozemního moře, patří k němu i Albi. Severozápad ovládá město Toulose. Stěžejními body rekreace jsou ovšem destinace u Středozemního moře a pod Pyrenejemi, jako Montpellier, Carcassone a Narbonne. Narazíte zde i na divukrásné katarské hrady zachované z dob dávno minulých a moderní apartmány. Languedoc, Roussillon vybízí k poznání tisícovek míst, památek, atrakcí a přírodních úkazů, že byste na jejich prohlídku potřebovali roky. Najdete zde kláštery, majestátné hrady, zříceniny, zapadlé vesničky, nekonečné pláže, vinice i místa určená pro děti. Jedna z nejpopulárnějších památek je citadela Carcassonne, zapsaná ve světovém kulturním dědictví UNESCO. Pohádkový hrad obehnaný příkopem a padací mříží patří mezi skutečné magnety.

Dovolená se vším všudy v apartmánech

Rozmanitá příroda s řekami, kanály, horami a roklemi slibuje nesmírnou podívanou. Ohromný Canal du Mini, chov plameňáků a divokých koní v Camargue, kaňon Cirque de Naacelles a soutěsky Heric a Tarm doplňují noblesu jeskyně Demoiselles. Za povšimnutí stojí i zajímavé jezero Salagou a působivá krajina v oblasti Cirque de Moureze. Zdejší lokalitě nechybí romantika ani adrenalin. Languedoc nabízí stovky možností zábavy i pro děti. Vodní a přírodní parky, parní vláčky, dětské hrady, stezky odvahy, katarské hrady s dobrodružstvím a prohlídkou, dětské farmy, jeskyně, dinosauří svět, kanoistika, Mare Nostrum Aquarium v Montpellier anebo jízda na koni a koupání osloví všechny generace. Nechybí ani prostorné pláže, stánky se zmrzlinou a toalety. Ubytování ve Francii bude perfektním zážitkem.

Rekreační domy Francie? Nejlepší volba

Dokonalost sama, to je pláž Espiguette, nejdelší v jižní Francii, zasahující až do Provence. Městské pláže Carnon, St, Pierre a Canet nejsou zdaleka tak hezké jako Espiguette s dlouhými dunami, nudistickou plochou. Jedničku s hvězdičkou dostaly La Franqui a Leucate a vzdálenější Argelés. Ta nabízí dechberoucí výhled na Pyreneje. Pro obdivovatele sladkovodního koupání je připraveno více než 33 říčních a jezerních míst s dětskými hřišti. Patříte mezi dobrodruhy? Proleťte se balónem, sjeďte divokou řeku na kánoi a plachtěte. Jízda na kole, rybaření, plavba lodí po kanálech, lyžování v Pyrenejích, ale i horolezectví, jízda na koni, golf a tenis, uspokojí vaše chutě. Nezapomeňte okusit ústřice, olivy a značková vína. Pohodu a odpočinek naleznete v rekreačních domech ve Francii. Užívejte si s rodinou, kamarády i domácími miláčky v nabídkách all inclusive.