Zábavná a zajímavá místa v oblasti Languedoc

Ohromující dovolená ve středomořské Francii

Ať už dáváte přednost slunci a pláži, historickým opatstvím a hradům či pěšímu výletu po svatojakubské stezce - region Languedoc-Roussillon nabízí pro každého něco. Sestavili jsme pro Vás přehled zajímavých míst a pamětihodností pro pestrou dovolenou. Tak můžete svou dovolenou v rekreačním domě ve Francii dobře naplánovat od samého začátku.

Montpellier

Hlavní město regionu Languedoc-Roussillon patří k nejoblíbenějším městům Francie. Elegantní vily ve stylu renesance, útulné kavárničky s jižanskou atmosférou - nepochybně se tu žije dobře. Nebo zde můžete strávit svou dovolenou ve Francii. Kulturní dědictví je zde perfektně propojené s moderní architekturou. Po celý rok se zde konají festivaly a jiné kulturní akce. I gastronomie je tu výborná. Vychutnejte si toto jedinečné místo na pobřeží Středozemního moře.

Opatství Gelonne v Saint-Guilhem-le-Desert

Opatství Gelonne pochází z 9. století a je považováno za dokonalý příklad románské architektury. Nepochybně patří k nejvýznamnějším kulturním a duchovním centrům regionu. Zarezervujte si ubytování v soukromí ve Francii. Zde jsou uložené nádherné skvosty, které v neposlední řadě přispěly k tomu, že opatství na cestě do města Santiago de Compostela bylo vyhlášeno UNESCO světovým kulturním dědictvím.

Jeskyně Demoiselles

Jeskyně des Demoiselles patří k nejpozoruhodnějším pamětihodnostem regionu. Hlavní sál jeskyně má nesčetné sloupy a působí díky 45 metrům výšky a více než 100 metrům šíře gigantickým dojmem. Rodinná dovolená ve Francii bude nezapomenutelným zážitkem. V létě panuje v jeskyni příjemný chládek. Jeskyně se nachází v blízkosti propasti Tarn a Corniche des Cévennes.

Dinosauří park ve městě Mèze

Tento park zaujme nejen nadšence období dinosaurů. Je největší svého druhu v Evropě a informuje velmi názorně o těchto prehistorických živočiších naší planety. Užijte si ubytování ve Francii v poklidu a bez komplikací. Vydejte se na napínavou cestu časem. Park je otevřený celoročně.

Grotte de la Clamouse

Další spektakulární krápníková jeskyně je v okolí města Montpellier na úpatí Larzec, ve vzdálenosti 35 km od města. V oblasti dolního Languedoc je největší jeskyní svého druhu, je obzvlášť známá díky krápníkům z aragonitu. Co si od ubytování ve Francii přát víc? Cap D'Agde Aquarium: V akváriu můžete obdivovat nejen obyvatele Středozemního moře,nýbrž i tropické ryby, korálové útesy, žraloky a jiné. Třicet nádrží, které jsou zásobovány mořskou vodou, tvoří životní prostor, který je velmi podobný přírodnímu. Nenechte si ujít unikátní možnost. Akvárium je otevřeno celoročně.

Phare de la Méditerranée

V bývalé vodárenské věži se dnes nachází moderní konferenční a seminární středisko, které navštěvují různé skupiny. Věž je 33,5 metrů vysoká. Ze skleněné vyhlídkové plošiny se otevírá nádherné panorama celého regionu do vnitrozemí stejně jako Lyonského zálivu. Katedrála Maguelone: Katedrála v románském slohu sloužila již v 6. století jako sídlo biskupa. Po staletí byla opakovaně přestavována. V 16. století bylo sídlo biskupství přeloženo do Montpellieru, ale do oné doby katedrálu často navštěvovali i papežové. Dnes je v katedrále výukové středisko pro lidi se specifickými potřebami učení. Katedrála se nachází ve vzdálenosti cca. 4 kilometrů na západ od města Palavas přímo u moře. To vše a ještě mnohem více Vám nabízí ubytování v soukromí ve Francii.