Rekreační domy v Aude

Ubytování v Languedoc, pobyt ve středomořské Francii

Ubytování v Aude

Aude, skvělý tip na dovolenou ve Francii během celého roku. Aude je department v jihofrancouzském regionu Languedoc-Roussillon. Jeho pobřeží omývá Středozemní moře, tak že se stává především prázdninovou destinací pro milovníky plavání a slunečného počasí. Aude protéká i řeka se stejným názvem. Jinak oblast Aude není pouze tou pravou destinací během léta. Oblíbíte si ho i během jara a podzimu. Na jaře si užijete turistiku, projížďky na kole či lezení po skalách, na podzim vás zase zláká degustace právě dozrálého vína. Celý pobyt při tom můžete strávit v útulném rekreačním domě ve Francii či v apartmánu v Aude.

Dovolená ve Francii

Objednáním rekreačního bytu ve Francii nedaleko města Narbonne určitě neuděláte chybu . Zajímavým městem v departmentu Aude je určitě Narbonne. Město bylo již několikrát cílem známého cyklistického závodu Tour de France. Narbonne ale uchvátí návštěvníky i historickými památkami. Po řádném odpočinku v rekreačním domě v Aude si můžete prohlédnout gotickou katedrálu svatého Justa. Nedokončený kůr patří dokonce k těm největším ve Francii. Na druhé straně kanálu můžete obdivovat baziliku Saint Paul Serge pojmenovaná po prvním biskupovi města.

Největší lákadlo turistů ale je Horreum – podzemní bludiště ze sýpek a žlabů na obilí. Před ulehnutím do peřin v rekreačním domě v Aude navštivte místní hospůdky. Sám Napoleon tady často a rád snídal. Jeho oblíbený pokrm byla omeleta a místní skvělé víno. A pokud chcete vidět pravý francouzský trh, tak máte šanci dokonce tři krát do týdne vždy na březích kanálu de la Robinne.

Prázdninové domy ve Francii

Oblast Aude nabízí turistům skvělé víno i prosluněné pláže. V oblasti Aude navíc můžete obdivovat vinice se statky, které často nabízí degustace opravdu kvalitních a skvělých vín. Například podoblast la Clappe se táhne až k pláži a je plná vinic. V této oblasti si najdou své i horolezci. Jako prázdninové letovisko můžeme označit Narbonne Plage, kde si samozřejmě můžete objednat náš rekreační dům v Aude. Turisté si ho oblíbili pro úžasnou písčitou pláž, kde neleží hlava na hlavě, jako je tomu v jiných známých letoviscích.