search

Dovolená v Gard

Rekreační domy a pobyt ve středomořské Francii

Ubytování v soukromí ve Francii

Tento department leží na východě regionu Languedoc – Roussilon. Významným městem je Nimes, o kterém se říká, že patří mezi nejkrásnější a nejstarší ve Francii. Známý je zdejší Amfiteatr a další svědkové válek, náboženských nepokojů a revolucí, které tímto městem prošly během řady století. Teprve v osmnáctém století zavládl ve městě klid a Nimes byl udělen status hlavního města departmentu. Dnes, v daleko jiné době se ve městě projevuje snaha o vylepšení vzhledu a stavu všeho, co zde zanechali stavitelé, řemeslníci a umělci v minulosti. Určitě nevynácháte při svých toulkách městem budovu Carré d´Art, která je jednou z nejvýznamějších památek a pýchou města. Z rekreačních domů ve Francii, které pro vás NOVASOL připravil zejména v okolí Uzés, to budete mít do Nimes opravdu jen kousek.

Dovolená ve Francii

Languadoc je oblast úplně na jihu Francie. Je tu mnoho možností k výletu. Zabalte si věci na dovolenou ve Francii. Vyrážíme. Kraj se táhne podél krásných pláží, do kterých se každé ráno opírá čerstvý vzduch z oceánu. Kouzelné pobřeží. Těšit se můžete na počasí s mnoha slunečnými dny na dovolené ve Francii. Originální francouzská kultura vás vtáhne do sebe. Tomu pomůže všudypřítomná francouzská kuchyně. Pokud si budete chtít vybírat z opravdu ryzího menu, zajděte ve velkých městech do postranní uličky a najezte se tam. Typicky se vaří plody ze středozemního moře a další kulinářské skvosty. Ke každému jídlu vám nabídnou láhev vína. Spokojený bude znalec i laik. Oblast je opravdovou vinnou velmocí a na kvalitu se tu hodně dbá. Kam také jinam na víno, než na dovolenou do Francie. Pronajměte si NOVASOL rekreační dům ve Francii.

Apartmány ve Francii

Na výlet do Perpignan se vydáme speciálně za domácími zemědělskými plodinami na trhy a ochutnat víno. Perpignan je jeden z největších producentů vína a také to tu tak vypadá. Dovolená ve středomořské Francii jako v ráji. Projížďky na kolech kolem rozlehlých vinic. V Perpignanu se mluví španělsky. Zajímavé. Jsme sice na území Francie, ale hodně blízko Španělsku. Jeho vliv je tu značný. Pronajměte si NOVASOL rekreační apartmán ve Francii nedaleko této oblasti a nenechte si ujít výlet do Aude. Řeka stejného jména dodá atmosféru na vašich cestách. A zvláště když se vydáte na kanoi. Řeka se klikatí údolím až do míst, kam se jinak těžko budete dostávat pěšky. Panenské místo, kam se vlna turistů nedostane. Vy máte možnost se tam podívat.

Ubytování ve Francii

Za návštěvu stojí i městečko Carcassone. Místní hrad má zápis v knize kulturních památek UNESCO. Toto městečko je významným a oblíbeným cílem mnoha návštěvníků, milovníků historie. Dalším takovým místem je Norbonne, kde návštěvníky nejen řada historických staveb, ale zabloudí-li při svých procházkách do některého z mnoha obchodů s vínem, narazí na doménu této oblasti. Pro znalce vín je to tu hotový ráj. Taková procházka se lehce zvrtne v nekonečnou ochutnávku vín ze zdejších vinic. Příjemný konec výletu během dovolené ve Francii, co říkáte? Zajistěte si ubytování ve Francii co nejdříve.