V Hérault vás nadchne hlavně město Montpellier

Oblast Hérault leží na jihu Francie. Pobřeží omývá Středozemní moře, tak že je to skvělá oblast pro letní rodinnou dovolenou. Navíc si tento společně strávený čas můžete užít v prostorných rekreačních domech ve Francii. Hérault ale není pouze dovolenková oblast, rekreační dům si můžete objednat i během celého roku, protože Hérault má co nabídnout a to nejen v létě.

Rekreační dům v Montpellier si můžete objednat během celého roku

Největší město v oblasti Hérault je Montpellier. Bylo založené v 10. století. Zajímavostí je, že je nejrychleji rozrůstající město v jižní Francii. Montpellier si zamilují turisté, kteří mají rádi živo. Navíc je zde plno mladých lidí, protože tady má sídlo jedna z nejstarších lékařských fakult v Evropě a je to kulturně-vědecko-umělecká křižovatka. Rekreační dům v Hérault nedaleko Montpellier ocení milovníci historie, ale i rodiny s malými dětmi. Turisté mohou obdivovat, jak se dá skloubit moderní život s historickým centrem. Určitě se jděte podívat po památkách. Okouzlí vás náměstí Place de la Comédie s budovou opery z 19. století. Ke katedrále sv. Petra půjdete klikatými úzkými uličkami, vaší pozornosti jistě neuniknou domy ze 17. a 18. století. Rodiny s dětmi zase ocení téměř tři sta slunečních dnů a navíc v Montpellier je hromadu pláží, kde si děti vyhrají na písku.

Nevynechejte ani vinařský oblast v Hérault

Západně od Montpellier najdeme město Béziers. Tato tradiční vinařská oblast je známá díky rugby a koridě. Rekreační dům v Hérault ocení milovníci vína, protože místní lidé mu podřídili celý svůj život a na produktech je to znát. Proto ochutnejte místní skvělé víno a určitě si nějaké dovezte domů.