search

Pronájem bytů a domů v Montpellier

Poznejte vznešený Montpellier díky našim apartmánům Francie

Jedním z nejkrásnějších a nejosobitějších měst Francie je Montpellier. Toto kulturní a správní centrum jihovýchodního francouzského departmánu Hérault má celkem 250 tisíc obyvatel. Vyhledáváte-li pamětihodnosti, rušné ulice, muzea a chcete si svou dovolenou ve Francii opravdu užít, jedná se o ideální místo.

Historie okouzlující montpellierské aglomerace s typickou středomořskou atmosférou se začala psát počátkem dvanáctého století. Tehdy se stala důležitým obchodním uzlem, využívajícím výhodné polohy kousek od moře. Roku 1289 zde navíc byla založena univerzita s později velice prestižní lékařskou fakultou.

Pohled do fascinujících montpellierských dějin

Využijte naší bohaté nabídky rekreačních domů ve Francii a seznamte se s Montpellierem. Oplývá výstavními památkami, nádhernými bulváry a promenádami, ale především květinami a zelení. Úchvatné zahrady Jardin de Poitiers, rozprostírající se kolem romantických ruin starobylého kostela, byly založeny již ve středověku. Dlouhou minulostí se pyšní též Botanické zahrady, plné malebných zákoutí, fontán a tajuplných přírodních labyrintů.

Centrem Montpellieru je jedinečné oválné náměstí Place de la Comedie. Přezdívá se mu „Vejce“ a zdobí jej mohutná fontána a secesní budova divadla z 19. století. Město zaznamenalo největší rozmach za vlády Ludvíka XIV., takže tu nepřekvapí ani manýristický Vítězný oblouk a další okázalé stopy jeho éry. Zajistěte si ubytování ve Francii a přesvědčte se na vlastní oči.

Pobyt v Languedocu naplno a se vším všudy

Neméně pozoruhodný je i současný Montpellier. Vzornou ukázkou je například čtvrť Antigone, působivé dílo známého architekta Ricarda Boffileho a unikátní směsice moderních stavebních materiálů s neoklasicistickým slohem. Vaše děti v Montpellier jistě zaujme mimo jiné velkorysá zoologická zahrada a Amazonský pavilon, plný exotické fauny a flóry.

Rekreační byty ve Francii jsou ideální příležitostí k návštěvě zajímavých muzeí, kterých je Montpellier, jakožto odvěké kulturní centrum regionu, plný doslova k prasknutí. Vyniká mezi nimi věhlasná galerie Fabre, v níž spatříte originální plátna světoznámých malířů, jakými byli Delacroix, Rubens či Degas. Rozsáhlé Museum Languedocu vyčerpávajícím způsobem představuje historii celého regionu.