search

Dovolená v Pyrénées Orientales

Ubytování v Languedoc, rekreační domy ve Francii 

Za krásou Pyrénées Orientales z našich prázdninových domů ve Francii

Exotikou a dálkami vonící Pyrénées Orientales je nejjižnější francouzský kraj, rozprostírající se na hranicích se Španělskem a Andorrou. Vypravte se na dovolenou ve Francii, do regionu typického úchvatnou přírodou pyrenejského masivu s úrodnými svahy v horských údolích. A také množstvím pozoruhodných starobylých měst, monumentálních hradů a výstavních zámků. Kraj, původně známý jako Roussillon, byl historicky součástí španělského Katalánska. Francie ho zabrala v počátcích Velké francouzské revoluce, což mělo za následek třináct měsíců trvající, takzvanou Válku o Roussillon. Země galského kohouta v ní nově nabyté území ubránila, avšak většina obyvatel regionu dodnes mluví katalánsky a hrdě se hlásí ke Španělsku.

Ubytování ve Francii a peprná pozvánka do Perpignanu

Hlavním městem regionu je nádherný Perpignan, středověké město s historií klepající až na brány desátého století. V jeho centru stojí ohromující dóm Cathédrale de Saint-Jean-Baptiste de Perpignan z období vrcholné gotiky. Rezervujte si rekreační byt ve Francii a jeho krásu bude moci obdivovat též. Neméně působivá je i citadela Palais des Rois de Majorque z roku 1276. Později byla přestavěna a rozšířena Vaubanem, slavným vojenským architektem krále Ludvíka XIV. K dalším nepřehlédnutelným atrakcí Perpignanu patří monumentální městské opevnění a katalánské muzeum v pevnosti Castillet.

Z horských chat ve Francii za poznáním Pyrenejí

Ozdobou městečka Collioure je impozantní královský hrad Château Royal de Collioure, zbudovaný templáři ve dvanáctém století na místě prehistorického hradiště. Ještě pompézněji působí původně španělská pevnost Fort de Salses, která na tehdejší dobu architektonicky unikátně kombinuje středověký hrad a modernější obranné opevnění. Nedaleko španělských hranic u vesničky Casteil se na skále, obklopen pyrenejskými vrcholky, rozkládá další památkový klenot kraje Pyrénées Orientales, obrovské horské opatství Abbey of Saint-Martin-du-Canigou. Bylo postaveno počátkem jedenáctého století v románském stylu a dnes je skutečně okouzlujícím, romantickým a tajuplným místem, které rozhodně stojí za prohlídku.

Zarezervujte si co nejdříve ubytování v soukromí ve Francii.