search

Dovolená v Lotrinsku

Honem za klenoty sladké Francie

Ubytování v soukromí ve Francii

Už se vám zdá o nikdy nekončící dovolené ve Francii? Toužíte ochutnat pořádný krajíc z jejich pamětihodností a kouzel přírody? Prohlédněte si rekreační domy od NOVASOL a vyčarujte si rekreaci ve vlastní režii. Určitě si oblíbíte celoroční ubytování Lotrinska, které hraje do noty všem věkovým generacím milující historické kouzlo, přírodu i sportovní nadšení. Uvelebte se v pohodlném rekreačním domě třeba na pláži anebo poblíž známých měst. Vybírejte si luxusní vily s vlastním bazénem či standardní chaty vhodné pro studenty a mladé rodiny s dětmi. S NOVASOL máte našlápnuto k nevídaným zážitkům, wellness pohodě, kulturním akcím, sportovním činnostem a především útulným prázdninovým objektům.

Apartmány v horách se vám zalíbí

Rekreační domy a ubytování ve Francii

Proč si při výběru letního domu Evropy zoufat, když k vám přichází neodolatelné nabídky NOVASOL. Lotrinsko, region Francie, vás přivítá s otevřenou náručí. Pocítíte pohostinnost zdejších obyvatel, ochutnáte sílu vín a prastarých zvyklostí. Pokud toužíte po strávení rodinné rekreace anebo sportovního pobytu v plné kráse, příjemná atmosféra musí být zaručena! Největšími atrakcemi Lotrinska jsou dvě města, Mety a Nancy. Klíčovou dominantou Mety je skvostná katedrála sv. Štěpána vystavěná mezi 13. – 14. stoletím. V Nancy můžete obdivovat tři náměstí, která jsou právem uvedena na seznam světového dědictví UNESCO. Projděte se kolem paláce lotrinských vévodů, Minoritského kostela sv. Františka anebo Porte de la Craffe, gotické brány s barbakanem z roku 1463.

Ukořistěte skvělé ceny letních domů

V Nancy se oddávejte rovněž poznání historie v muzeích a na výstavách. Navštivte botanickou zahradu v Montret a nasávejte nezaměnitelnou svobodu Lotrinska ležícího mezi Belgií, Lucemburskem a Německem. Ochutnejte lotrinský quiche, vepřové a telecí maso na bílém víně, dršťkovou klobásu, víno, pivo a výborné koláče s mirabelkami. Díky přepychovému ubytování v soukromí Francie pocítíte příliv požehnané energie. Mimo dvou zmiňovaných velkolepých měst si nenechte ujít prohlídku ZOO v d´Amnéville, krásy Lac de Gérardmer anebo Fort de Guentrange. Užívejte si četné možnosti turistiky, jízdu na kole, ale i koupání a sílu kulinářských zážitků.

Proč dovolená Lotrinsko nadchne každého

Křižovatka evropských dějin, bašta vynikajícího jídla a množství zajímavých turistických cílů, to je francouzský kraj Lotrinsko. Dřívější samostatný region je spolu s Alsaskem a s Champagne-Ardenne součástí administrativní jednotky Grand Est. Jedná se o poměrně velkou oblast (rozloha 23 547 km²), která na severu sousedí s Belgií, s Lucemburskem a s Německem, na západě s Alsaskem a na jihu s Franche-Comté. Hranice na jihozápadě a západě má společné s Champagne-Ardenne. Celkem zde žijí necelé 2,5 miliónu lidí, hlavním městem jsou Mety. Z ČR se sem autem dostanete po dálnici přes Norimberk a přes Karlsruhe a přes Štrasburk (nebo přes Mannheim a přes Saarbrücken). K dispozici je i mezinárodní letiště Aéroport de Metz Nancy Lorraine.

Rekreační domy Lotrinsko a možnosti výletů

Povrch Lotrinska je mírně zvlněný a protéká jím řada význačných řek jako Máza, Mosela a Meurthe. Na východě ho od Alsaska dělí pohoří Vogézy s mnoha významnými vrcholy: Hochkopf (429 m n. m.), Donon (1 009 m n. m.), Le Grand Ventron (1 204 m n. m.) nebo Haute Bers (1 252 m n. m.). Zajistěte si některý z našich komfortních rekreačních domů v Lotrinsku a vydejte se na pěší túru např. s historického Épinalu k pevnosti Parmont u Remiremontu.

Historické souvislosti během ubytování Lotrinsko

Strategická poloha udělala z Lotrinska křižovatku národů a určila jeho důležitou roli v evropské historii. Důkazem budiž město Verdun, kde byla v roce 843 Franská říše rozdělena na tři části, a za 1. světové války se tu odehrála gigantická bitva s 1 miliónem obětí. K dalším významným městům, která byste měli během ubytování v Lotrinsku navštívit, patří Forbach, Sarreguemines nebo Thionville. Metropole Mety nabízí gotickou katedrálu Saint-Étienne de Metz, protestantský chrám, most Pont Moyen přes Mozelu a kulturní centrum a muzeum Centre Pompidou-Metz. Cenné památky ukrývají i starobylá města Nancy a Lunéville.