Rodinná dovolená v Lotrinsku

Lotrinsko – dovolená v historickém srdci Francie

V čem zaujme rodinná dovolená v Lotrinsku?

Pokud máte v lásce historii a její skvosty, musíte vyrazit na dovolenou do Lotrinska. Lorraine, bývalý region Francie najdete na severovýchodě státu. Jeho dominanty jsou bez pochyby metropole Mety a Nancy. Nynější lokalita zahrnuje také Barois, Tři biskupství a další menší knížectví. Tento rozsáhlý kraj sousedí s Belgií, Lucemburskem a Německem, rovněž s Franche-Comté, Alsaskem a Champagne-Ardenne. Lotrinském protékají řeky Mosela, Máza a Meurthe. Rekreační domy Francie osloví i blízkostí zajímavostí, jako jsou Lotrinský kříž, chutná gastronomie – pokrmy z brambor a delikatesní vína. Možná jste nevěděli, že se po regionu jmenuje planetka 1114 Lorraine. Ponořte se dob dávno minulých a nasávejte nefalšovanou historickou atmosféru.

Proč na dovolenou do Lotrinska?

Historicky cenný region je směsicí nejrůznějších etnik hovořících řadou dialektů. Nejznámější je lotrinština, oficiálním jazykem je ovšem francouzština. Dovolená v Lotrinsku zaujme bohatou paletou architektury s výraznými francouzskými i německými prvky. V hlavním městě, Mety, spatříte gotickou katedrálu sv. Štěpána z přelomu 13. a 14. století a ochutnáte příjemnou atmosféru místních kaváren. Mety leží na soutoku Mosely a Seille. V Nancy podlehnete kouzlu třech náměstí, jež náleží na seznam světového dědictví UNESCO. Chalupy Francie vám ihned učarují díky dosažitelnosti historických drahokamů, kulturních akcí a sportovního vyžití. Ať už se rozhodnete pro ubytování ve větších městech, známých rekreačních oblastech anebo na venkově, budete jako v bavlnce.

Co dělat na dovolené v Lotrinsku?

Úžasný region se může pochlubit četností kulturních akcí, jako jsou Svatý Mikuláš v prosinci, Festival Renesance v Bar-le-Duc v červenci či Nancy Jazzy Pulsations v říjnu. Díky TGV Est a dalším spojům je dovolená v Lotrinsku dosažitelná. Milovníci výborného jídla neodolají slanému lotrinskému koláči quiche, přesladkým buchtám madeleine, makronkám, slané bábovce, mirabelkám, dušenému vepřovému a telecímu se zelím, dršťkové klobáse, vínu Pinot noir z Toul a pivům.  Ve třech regionálních parcích lze provozovat sportovní činnosti, proplétat se kolem jezer a oddávat se volnočasovým aktivitám v létě i v zimě. Krajinu tvoří lesy, rybníky, mokřady, louky, vinice a hrady, prostě relaxace jako malovaná. Lázeňství je známé díky Plombières-les-Bains a Contrexéville, jsou zde termální prameny, z nichž je voda Contrex. V oblasti Mirecourtu nahlédnete pod pokličku výroby smyčcových nástrojů. V Amneville-les-Themes jsou lázně, ZOO a římské památky. Rozhodně lze zmínit sjezdovku, zimní halu a akvárium. V Bar-le-Duc budete obdivovat renesanční architekturu.  Dovolená ve Francii od NOVASOL vás zcela ovládne!