search

Dovolená v Midi-Pyrénées

Rekreační domy a ubytování ve Francii

Pro našince nejspíše neznámý francouzský kraj Midi Pyrenées rozprostírá svých téměř 46 tisíc malebných kilometrů čtverečních v jihozápadní části země. Charakterizují jej zejména mohutné skalnaté vrcholky centrálních Pyrenejí, mezi nimiž tryská množství léčivých horkých pramenů. Zkuste náš rekreační byt ve Francii a užijte se některé z řady šarmantních lázeňských městeček v oblasti. K nejznámějším z nich patří Ax-les-Thermes, jejichž historie sahá až do dob Římské říše a lázeňství je zde provozováno již od třináctého století. Ještě starší je Bagnères-de-Luchon s vyhlášenými termálními prameny. Ubytování ve Francii v regionu Midi Pyrenées je výrazným krokem k posílení vašeho zdraví.

Midi Pyrenees, krásné jako zjevení

Nedaleko hranic se Španělským královstvím, utopené mezi pyrenejskými skalisky, leží světoznámé křesťanské poutní místo Lurdy. V roce 1858 údajně došlo v Lourdech ke zjevení Panny Marie. K jiným význačným místům, která jsou jako stvořená k návštěvě v rámci vaší dovolené ve Francii, se řadí Montauban s uměleckým muzeem Ingres, mohutné kostely v Castres a mondénní Tarbes. Nepřehlédnutelnou metropolí kraje Midi Pyrenees je okouzlující, půlmilionové Toulouse. Bylo založeno již v roce 300 před Kristem a bývalo významným centrem galských kmenů. Toulouse je čtvrtým největším městem Francie a okouzlí každého návštěvníka hypermoderní architekturou pulsující aglomerace i úchvatnými památkami.

Toulouse nejsou jenom Airbusy

Vyberte si z našich rekreačních domů ve Francii a v Toulouse obdivujte výstavní katedrálu Cathédrale Saint-Étienne de Toulouse. Její stavba započala již v roce 844 a dnes je největším románským dómem v Evropě. Spektakulární centrum města leží kolem náměstí Place du Capitole, kde se též nachází neuvěřitelně honosná radnice Capitole de Toulouse z 18. století a neméně pompézní budova opery Théâtre du Capitole. Toulouse uživatelům prázdninových domů ve Francii taktéž nabízí rozsáhlé botanické zahrady Jardin des Plantes a velkolepý tematický park věnovaný výzkumu vesmíru Cité de l'espace. Skvostem moderní architektury je budova knihovny Médiathèque José Cabanis z roku 2002, za vidění rovněž stojí úchvatný renesanční palác dnešního luxusního Hotelu d'Assézat a mnoho dalších pozoruhodností.