search

Pronájem domů v Le Lot

Le Lot – divukrásná dovolená v nitru francouzské přírody

Pro koho je dovolená ve Francii určena ?

Je pravdou, že v této zemi existuje nespočet překrásných míst, které stojí za bližší prozkoumání. To rozhodně platí také pro dovolenou Le Lot. Počítejte s pastvou pro oči, protože spatříte magické rokle, pomalu tekoucí romantické řeky, malebné vsničky, jako jsou Puy-I´Eveque a Romcamadour, ale také vinice Cahors a přírodní drahokamy posouvající se do údolí Horního Dordogne a k přírodnímu parku Causses du Quercy. Na první pohled je krajina panenská, jakoby jste se vrátili do dávných časů. Chalupy Francie najdete v regionu Midi-Pyrenees, který je proslulý svými přírodními poklady a historickými pamětihodnostmi. Je skvělé, že mlžete objevit tuto oblast díky NOVASOL na vlastní kůži.

Kam na dovolenou v Le Lot ?

Jihovýchod departmentu je spjat s údolími ohraničenými meandry Lot, a to mezi Figeac a Cahors. Je skvělé, že je tato lokalita částečně zasahuje do Regionálního parku Causses de Quercy. V Cahors se potěšíte návštěvou Pont Valentre osvěžujícího města. Figeac ohromí dech beroucím historickým jádrem. Mezi městy leží St Cirq Lapopie a Cajarc. Pozornost si zaslouží i autentické vesničky Capdenac a Faycelles. Dramatický útes spatříte u vesničky Cabrerets, kde jsou i jeskyně Pech Mere. Právě zde jsou prehistorické malby, které jsou veřejnosti zpřístupněny. Rekreační domy Le Lot jsou v blízkosti zámku Cenevieres a u tržních městeček Ligne a Sauliac-sur-Célé. Romantická dovolená ve Francii s NOVASOL bude dle přání vyplněna.

Kam ještě u chalup Le Lot ?

Prvotřídní zážitky získáte tak v jihozádní oblasti, a to mezi Cahors a Fumel. Najednou se před vámi objeví překrásná vesnička Puy I´Evegue. Rozkládá se na svahu nad řekou a nabízí panoramatické výhledy. Zaujmou i domky, nádvoří, malá fontánka, kostelíky a středověký dóm s věží. Toulky uličkami padnou do noty romantikům. Až až oko dohlédne jsou vinice, magické části řeky a vesničky Belaye, Prayssac, Castelfranc a Luzech. Rodinná dovolená v Le Lot vás zavede také k zámku Bonaguil, který se týčí na kopci v zalesněné krajině a patří oblíbeným turistickým místům. Ubytování Francie je nedaleko dalších populárních výletních lokalit, Albas, Douelle, Montcuq a Castelnau-Montratier.

Co navštívit na dovolené v Le Lot ?

Perlou deparmentu je rovněž severozápadní část s roklemi a lesy. Lze zmínit poutní místo Rocamadouru. Možná byste nevěřili, že je druhým nejnavštěvovanějším místem Francie, a to ihned za Mont-Saint-Michel. Kousek od něj jsou jeskyně Gouffre de Padirac. Střeodvěké město Gramat vás vrátí v čase. Dalšími favority jsou Gourdon a Souillac. Severovýchod uhrane vesničkami Carennac, Loubressac a Autoire. Za návštěvu stojí i středověké srdce Saint-Céré a jeskyně Grottes de Presques. Historické město Figeac vybízí k prohlídce a odpočinku. Chaty Le Lot vás nasměrují k dopočinku, rpoto si nenchte ujít letní dovolenou ve Francii od NOVASOL ! Příroda jako na dlani, pěší turistika, koupání, vodní sporty, cyklistika, jízda na koni, kulinářské dobroty, to je naše nabídka !