search

Dovolená v Nord Pas de Calais

Rekreační domy a ubytování ve Francii

Jedná se o nejsevernější, nejnižší a zároveň přímořský region Francie. Vzhledem ke své poloze a blízkosti Eurotunelu vytváří velmi rušnou oblast. Přestože se zde nachází několik velkých měst a chybí hory, krajina netrpí nouzí o přírodní krásy. Neméně zajímavé je i dlouhé pobřeží – během dovolené v Nord Pas de Calais se můžete koupat ve vodách Severního moře i Lamanšského průlivu. V Boulogne sur Mer se rozkládá jeden z největších francouzských přístavů.

Kde jsou naše rekreační domy v Nord Pas de Calais

Z ČR je potřeba se autem vydat stále na západ plzeňskou dálnicí a poté přes Norimberk do francouzských Mét. Odsud lze při cestě za ubytováním v Nord Pas de Calais zvolit variantu přes Manheim a Saarbrücken, či přes Štrasburk. Z Mét se trasa stočí severněji na Remeš a je nutné se držet směr Calais, případně Lille. V Nord Pas de Calais se dálnice různě rozvětvují a většinou mají návaznost na belgickou dálniční sít. Proto také existuje jedna varianta cesty ze Saarbrückenu přes Lucembursko a dále přes belgická města Namur a Mons. V Lille funguje mezinárodní letiště, ale z České republiky je sem nutné letět s přestupem.

Kultura během dovolené v Nord Pas de Calais

V Nord Pas de Calais můžete naplno spojit aktivní turistiku se zájmy o historii a architekturu. Nikoliv náhodou je nazýván regionem muzeí, kterých je zde na 50. K nejpopulárnějším patří Historické hornické centrum v Lens, Muzeum umění a průmyslu v Roubaix a Mezinárodní městečko krajky a módy v Calais. Zdejší města ukrývají kvalitní rekreační domy ve Francii, ale i spoustu historických a architektonických skvostů. Barokní náměstí v Arrasu je součástí seznamu UNESCO, akvárium Nausica v Boulogne sur Mer se řadí mezi největší na starém kontinentu.

Chaty v Nord Pas de Calais na dosah historie

Součástí Francie se Nord Pas de Calais stal až v roce 1713. Do celé oblasti silně zasáhly zákopové boje první světové války. Na bývalé frontové linii si lze projít čtyři památkové cesty zvané „Chémins de Memoire“. V Arques mají sklárnu s nejvyhlášenějším křišťálem ve Francii, textilní muzeum najdete v Avesnes sur Helpe. I hlavní správní centrum Lille s řadou bytů k pronájmu v Nord Pas de Calais a Arras dokazují, jak prosperující oblastí francouzský sever byl.

Přírodní skvosty na prázdninách v Nord Pas de Calais

Francouzi do Nord Pas de Calais jako turisté moc nejezdí, o to víc je atraktivní pro zahraniční návštěvníky. Pobyt v Nord Pas de Calais a jeho rovinaté nebo jen mírně zvlněné a poměrně zalesněné krajině vás nadchne. Určitou dramatičnost nabízí svými skalisky na Opálovém pobřeží. Mezi mysy Grand Site a Deux Camps různě dopadající světlo vyčarovalo nádherné výhledy. Podobně bohatý na turistické trasy je i Park Scarpe Escaut. V okolí Cambrésis se táhnou roviny s lesíky a malebnými háji. Pokud se chcete vykoupat a užít si pláží, zajeďte do letoviska Berck sur Mer. Klid a bohatství přírody si užijte v chráněném parku Caps et Marais d´Opale, ale také na bicyklu v rovinách Cambrésis s mnoha zelenými háji.