search

Dovolená v Normandii

Ubytování v soukromí ve Francii

Severní Francie? Proč vlastně ne na jih? Je celá řada důvodů, proč byste se měli občas rozhodnout i pro jinou oblast než jih. Sever není tak hromadně vyhledáván turisty jako některé regiony na jihu země. A v létě je tu též teplo, aniž by bylo nepříjemné horko: vane tu stále čerstvý vítr od moře. Ani se nemusíte zříci jižní atmosféry: mírné podnebí a palmy u Vás určitě budou vyvolávat tu správnou náladu. Zarezervujte si co nejdříve například ubytování v Calvados. Nádherné písčité pláže, které zvou k opalování, koupání a hrátkám. Teplota vody se vyšplhá v letních měsících i nad 20 stupňů, v červenci a srpnu dosahá teplota vzduchu průměrnou hodnotou 27 stupňů své maximum. Dovolené na pláži na severu nestojí nic v cestě.

Dovolená v severní Francii má svůj půvab

Udělejte letos výjimku a vyjeďte si do severní Francie. Dovolená ve Francii vás na první pohled pohltí. Mohlo by se zdát, že se zde setkáte s továrnami a doly, ale objevit zde můžete i řadu cenných pamětihodností úchvatné vlámské architektury, pestrý kulturní život, ideální podmínky pro koupání a vodní sporty. Vyhledejte si například ubytování v Manche a užívejte si jako nikdy předtím. Těžba uhlí, těžký průmysl a zemědělská výroba k této krajině bez pochyby patří. Stěžejním místem je i přístav Dunkerque a nedaleký kanálem La Manche. Skutečným srdcem severní strany Francie je Lille. Město evropské kultury, ale i citadel, tržišť, katedrály i hospicu Comtesse upoutá vaši pozornost. Historické město Amiens se pyšní největší gotickou katedrálou Francie. V Calais můžete obdivovat bronzovou skulpturu buržoasie.

Objednejte si ubytování v soukromí včas

Klenotem severozápadní Francie je Normandie se svými dvěma oblastmi Haute a Basse Normandie. Zatímco první lokalita je průmyslová s automobilkou Renault, druhá se rozkládá podél moře. Jejími důležitými přístavy jsou Rouen, Havre, Caen, Dieppe a Cherbourg. Původně byla osídlena Vikingy, poté normanskými knížaty. Město zvonů neboli Caen vítá více jak 400 kostely. Valná většina z nich vznikla v 11. století, za vlády Viléma Dobyvatele. Mužský a Ženský klášter patří mezi největší magnety. Kostelem sv. Petra, zámkem Viléma Dobyvatele a univerzitou, projdou milióny turistů ročně. Jistě se neubráníte ochutnávce ústřic a mušlí stejně jako sýrů Camembert, Boursin a alkoholů cidre a calvados. V tomto koutě Normandie bylo založeno Muzeum na počest padlých ve Druhé světové válce. Například naše rekreační domy v Seine Maritime jsou dokonalé.

Rekreační domy Francie nabízejí přepych

Sídlo arcibiskupa, Rouen, skrývá mnohé styly architektury. Romantická zákoutí skvěle popsal Victor Hugo ve svých románech. Je smutnou skutečností, že byly četné klenoty válkou poničeny. Uskutečňuje se zde i setkání plachetnic. Projít si nádherné kostely, divadla, opery a muzeum des Beaux-arts s díly Velasquése, Moneta anebo Modiglianiho, rovná se obrovský zážitek. Přitažlivé místo s rekreačními domy v Normandii je Cabourg s písečnými plážemi a blízkými lázněmi. Také Opálové pobřeží přitahuje především svými útesy. Ideální místa pro koupání s pěkným výhledem a překrásnými plážemi nabízí Deauville a Trouville. Koupání, jízda na koni, vyjížďky na lodích, toulky starobylými uličkami a nesmrtelnost francouzských umělců, dýchá na každém kroku. Rezervujte si například rekreační domy v Manche včas a uvítejte jejich příznivé ceny!

Rozmanitost krajiny

Normandie je nádherná směs krajin z rovin, mírných kopců, luk a ovocných sadů s živými ploty. V údolích se jakoby ukrývají půvabné selské stavby se střechami ze slámy. Pokud je dovolená ve Francii na venkově Normandie to, co upřednostňujete, jste tu na správném místě. Typické pro tento region je zemědělství, na pastvinách často uvidíte charakteristické normanské krávy. Oblast je velmi úrodná. Nesčetné jabloně dodávají surovinu pro proslulý Calvados, jablkovici, která se mnohdy vyrábí podomácku. Domorodci jsou velmi srdeční a pohostinní. Tyto charakteristické rysy mají své hluboké kořeny v tradicích regionu. Normandie hrála v minulosti často významnou roli. Ať už jde o dobu Vikingů či o vylodění spojenců ve Druhé světové válce - všude najdete zůstatky bouřlivých časů. Po celém regionu najdete impozantní hrady, mohutná opatství, nádherné pohádkové zámky a majestátní měšťanské domy. Objednejte si například byty a apartmány v Calvados a vydejte se za poznáváním historie regionu.

Rekreační domy a apartmány ve Francii

Většina rekreačních domů Normandie se nachází na západě, u poloostrova Cherbourg. Malé sedlácké vesničky a skupiny domů stejně jako úrodná země takto budou patřit ke krajině Vaší dovolené ve Francii. Samozřejmě Vám NOVASOL nabízí i rekreační domy ve Francii přímo na půvabném pobřeží s plážemi zlaté barvy a malebnými skalnatými zátokami. K možnostem trávení volného času patří kromě odpočinku a lenošení i rybaření na řekách (nutno mít povolení), pěší turistika v lesích či projížďky na lodích. Milovníci starožitností a hosté se zájmem o umělecká řemesla si zde také přijdou na své. Rekreační dům či chatu v Normandii je vždy ideálním východiskem pro Vaší dovolenou ve Francii.