Zajímavá místa a  zábava ve Francii

Normandie je region ve Francii, který má velmi rozmanitou nabídku pamětihodností, architektonických památek a starých měst díky bohaté historii. Ale i přírodou okouzlí návštěvníky a hosty regionu. Vydejte se na cestu a objevte jeden z nejzajímavějších regionů Francie. Abyste mohli dobře naplánovat své ubytování ve Francii ihned od samého začátku, sestavili jsme pro Vás přehled nejznámějších a nejzajímavějších míst. Přejeme Vám již nyní rozmanitou a příjemnou dovolenou ve Vašem rekreačním domě.

Procestujte zajímavosti Normandie

Pohodlná dovolená ve Francii 

Nechte se pozvat do země plné všudypřítomné historie plné pohnutých soubojů i nesmrtelných lásek. Dovolená ve Francii patří mezi trendy. Pronajměte si rekreační dům ve Francii a cestujte po klenotech celé oblasti. Narazíte zde na divokost Vikingů, noblesu králů, ruch velkých měst i sílu venkova. Omamným pálenkám, vínu a delikatesám v podobě sýrů a sladkostí, ihned podlehnete. Válkou zasažené památky už nikdo nenavrátí. Naštěstí se jich zachovalo více než dost. Klášter Mont Sain Michel neboli hora sv. Michala, patří k nejnavštěvovanějším atrakcím. Podívaná na skalní městečko se nedá slovy popsat. Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, opatský kostel a věž Jany z Arku, naleznete v působivém městě Rouen.

Rozhodněte se pro rekreační domy

Francouzské přístavní město Le Havre, patří k největším přístavům Francie. Najdete zde i četná muzea. Turisty láká katedrála Notre-Dame, kostely, restaurace a noční bary. Bayeux láká svou tapisérií. Skutečný vrchol elegance ukazuje Caen, z části zničená válkou. Mezi fenomény patří Muzeum války, Hrad Opatství, zahrady a kostely. Nevšední zážitky slibuje i řeka Seina se svými meandry, najdete ji poblíž Rouenu. Městečko Les Andelys se zříceninou hradu Richarda III. dojme svou majestátností. Vesnice Giverny uchvátí svými zahradami a jezírky s lekníny, které vznikly pod záštitou Clauda Moneta. Benediktinské opatství v Jumiéges připomínají doby dávno minulé. Historický přístav Dieppe je populárním přímořským rekreačním místem Normandie. Zarezervujte si co nejdříve svůj rekreační dům ve Francii.

Apartmány Francie si určitě oblíbíte

Člověk by řekl, že je Normandie jen rájem památek a písečných pláží. Daří se tu dobře i golfu, adrenalinovým sportům a turistice. Vodním radovánkám se můžete oddávat u měst Deauville a Trouville. Za zmínku stojí i Carnac, oblast s výskytem prehistorických klenotů a menhirů. Alabastrové pobřeží patří k vyhledávaným místem. Navštívit musíte Étrelat se skalními útesy a přístav Fécamp s palírnou benediktýnky. Památky, hrázděné domy a uličky ukrývá město Honfleur. Květinové pobřeží je protkáno rekreačními domy Francie. Perleťové pobřeží a pláže vylodění u řek Orne a Vire nejsou posety jen hřbitovy na památku padlých ve Druhé světové válce. Staly se také atraktivním turistickým letoviskem.

Bungee jumping z viaduktu de la Souleuvre

Zde si přijdou na své všichni milovníci adrenalinových sportů. Můžete si užít seskok ze závratné výšky do hloubek a vychutnat neopakovatelný zážitek před unikátní kulisou. Ženský klášter Sainte-Trinité: Společně s mužským klášterem v sousedním městě Saint-Étienne je klášter Sainte-Trinité synonymem dokonalosti románského architektonického slohu v Normandii. Vilém Dobyvatel nechal tehdy na počest své manželky vybudovat Abbaye aux dames ze světlého pískovce, který je typický pro tento region. Do osmdesátých let minulého století se používal na nejrůznější účely.

Mont Saint Michel

Skalnatý ostrov Mont Saint Michel odjakživa přitahuje turisty z celého světa. Populárním se stal díky zejšímu klášteru benediktinského řádu z 11. století, který je skvostem tehdejšího středověkého stavebního umění ve Francii. Od roku 1979 je i skála součást světového kulturního dědictví UNESCO. Po stopách Claude Moneta: Zahrady Giverny byly domovem světoznámého malíře Claude Moneta. Zde žil i tvořil. Můžete se procházet nádherným okolím, určitě poznáte některé z motivů.

Ráj pro golfisty

V Normandii máte nesčetné možnosti pro golf. Vám k dispozici je celkem 40 golfových hřišť různé náročnosti. Nejstarší hřiště pochází z roku 1929: Golf Barrière de Deauville na Côte Fleurie. Užijte si soukromí v rekreačním domě v Normandii a přivezte si z dovolené spoustu výjimečných zážitků.