search

Pronájem chaty a domů v Isigny sur Mer

Ubytování v soukromí v Isigny sur Mer a okolí

V Isigny sur Mer a jeho nejbližším okolí se nalézá spousta památkových objektů, hradů, zámků, historických domů a dalších zajímavých míst. Rustikální, jen lehce zvlněnou krajinou se kolem nich romanticky vinou úzké venkovské silničky. Například magistrátní sídlo v Isigny-sur-Mer je bývalým výstavním renesančním zámkem pocházejícím ze 17. století.

Vzpomínky na vylodění v Normandii

Isigny sur Mer je nádherné místo lemované ze severu malebným normandským pobřežím a z jihu pozoruhodnými močály. Nesou pojmenování Aure a tvoří součást přírodního parku Marais du Cotentin et du Bessin, pověstného Isigny sur Mer je nádherné místo lemované ze severu malebným normandským pobřežím a z jihu pozoruhodnými močály. Nesou pojmenování Aure a tvoří součást přírodního parku Marais du Cotentin et du Bessin, pověstného. Do současnosti se naštěstí dochoval hrad Chateau Ducal, pamatující časy Viléma Dobyvatele, nebo gotická katedrála Saint-Étienne-le-Vieux. Za návštěvu stojí i některé z muzeí, obří dětská herna Ilot Z´enfants či bludiště v parku Colline aux Oiseaux.

Oblast, v níž najdete naše ubytování ve Francii, byla válečnou vřavou zasažena zejména proto, že se právě na zdejších plážích vylodila v roce 1944 spojenecká vojska, aby vítězně táhla na Berlín. Tehdejší kruté boje si můžete připomenout u památníku, vojenského hřbitova a zbytků německého opevnění na proslulé Omaha Beach. Do muzea operace Overlord zajděte v Arromanches les Bains u Gold Beach, kde v panoramatickém kině uvidíte i autentické záběry z vylodění.

Tapisérie z Bayeux a další skvosty

Normandské pobřeží nedaleko Isigny sur Mer je naštěstí i kouzlenou oblastí, plnou výstavních přímořských letovisek jako Hornfleur, Villers-sur-Mer, Deauville či Trouville-sur-Mer. Všechna jsou vybavená zábavními podniky, kasiny, dostihovými závodišti, promítacími sály, parky, obchody, restauracemi, bary a ubytováním v soukromí.

Klenot francouzské i evropské historie najdete ve středověkém městě Bayeux. Sedmdesátimetrová, ručně vyšívaná tapisérie z roku 1077 v obrazech precizně mapuje invazi Viléma Dobyvatele do Anglie. A to včetně bitvy u Hastingsu v roce 1066, po níž Normané definitivně Britské ostrovy ovládli. K dalším starobylým místům v kraji se řadí Falaise, Vire a Lisieux.