Pobyt Normandie, prázdninové domy ve Francii

Dovolená v Manche

Objednejte si rekreační dům ve Francii od NOVASOL v Manche přímo pro vás. Department Manche leží na severu Francie v regionu Dolní Normandie. Podnebí je podobné tomu britskému. To znamená, že je silně ovlivňováno Atlantským oceánem a také Golfským proudem. Srážky se tu objevují často, proto ani při slunečném počasí s sebou nezapomeňte deštník. Díky vlivu oceánu není teplotní rozdíl mezi létem a zimou tak velký, jako například v České republice. Na pobřeží můžete pozorovat místní členité vysoké útesy, které znáte ze zahraničních romantických filmů. V Manche nemusíte mít strach, že byste se nedomluvili. Oficiálním jazykem je francouzština, ale hlavně mladí lidé umí plynule anglicky. Bohužel normanský dialekt téměř vymizel, ale dochovali se z nějak nějaké výrazy.

Prázdninové domy ve Francii

V oblasti Manche navštivte francouzské město Bayeux . V oblasti Manche můžete například navštívit město Bayeux. Kolem města jsou typické zemědělské statky, které tady můžete potkat na každém kilometru. Město Bayeux se jako první dočkalo osvobození od Spojenců za druhé světové války. I přes nedaleké boje se historické jádro města dochovalo. Turisty milující historii a architekturu centrum doslova uchvátí – úzké uličky a staré domy okouzlí každého cestovatele. Pokud si objednáte rekreační byt ve Francii v Manche neměli byste vynechat Muzeum invaze spojených vojsk a Muzeum Tapisérie. Obě jsou ve městě Bayeux a obě dokreslí celou historii celé oblasti Manche.

Ubytování ve Francii

Díky rekreačnímu domu v Manche můžete navštívit Památník bity o Normandii. Nad městem dominuje gotická věž katedrály Notre – Dame. Uvnitř je vyzdobená freskami z 15. století. Na okraji města potom můžete vidět Památník bitvy o Normandii. Při objednání rekreačního domu v Manche si nenechte ujít ani trhy v Bayeux, které se konají každou sobotu na náměstí Place Saint-Pagtrice. Z nabídky ubytování ve Francii od NOVASOL si můžete vybrat ze široké nabídky právě ten, který je vám ušitý přímo na míru. Je vhodné si pobyt objednat od jara do podzimu, ale i v zimě máte určitě co dělat. Dlouhé zimní procházky také stojí za to.