search

Dovolená v Orne

Ubytování v Normandii, rekreační domy a ubytování ve Francii

Dovolená a ubytování ve Francii

Hlavní devizou nádherného francouzského departmánu Orne je mimořádně malebná krajina s nebývalou koncentrací okázalých památek, hradů, zámků a velkolepých starobylých měst. Na své si zde v rámci dovolené v Normandie rovněž přijdou i gurmáni, neboť v Orne se například nachází obec Camembert, místo výroby světově proslulého sýru. Kulturním a správním střediskem regionu Orne, který se rozkládá v Dolní Normandii, je Alençon. Dějiny tohoto nevelkého města se začaly psát již v sedmém století a dnes je významným centrem textilního průmyslu či výroby látek. Pokocháte se tu monumentálním středověkým hradem Chateau des Ducs nebo unikátní oválnou budovou průmyslové Obilné burzy.

V blízkosti vil k pronájmu ve Francii se vypínají vznešené hrady

Château de Carrouges, jeden z nejkrásnějších hradů Orne, pochází ze čtrnáctého století a naleznete jej u stejnojmenné vesnice. Neméně pozoruhodnými památkami jsou též komplexy cisterciáckého opatství La Trappe a benediktinského Saint-Évroult či ruiny kdysi mohutného hradu Château de Domfront. Z našich vil s bazénem ve Francii to k nim budete mít, co by kamenem dohodil. Románsko-gotická katedrála Notre-Dame ve starobylém Sées, pocházející z období vrcholného středověku, patří k nejkrásnějším sakrálním stavbám v zemi galského kohouta. Městečko dále milovníkům památek nabízí pompézní opatství Svatého Martina a úžasné historické jádro, tvořené tajemnou změtí křivolakých uliček a kamenných domů.

Ráj pro obdivovatele pamětihodností

Ke středověkým skvostům Orne bezpochyby patří i okouzlující Argentan. Ačkoli bylo městečko notně poničeno během druhé světové války, zachovala se zde řada cenných historických památek. K nejvýznačnějším se řadí mohutné opevnění, zbudované Jindřichem II. Anglickým, skvostný kostel svatého Martina nebo románská kaple svatého Mikuláše ze století jedenáctého. Vyzkoušejte některý z rekreačních bytů v Normandii a poznejte i hrdé město Flers s romantickým vodním hradem a kostelem Saint-Jean. Místem jako stvořeným k toulkám malebnou přírodou je chráněná oblast Normandie-Maine, nádhernou krajinou se může pochlubit i rezervace Perche na hranicích s regionem Eure et Loir.