search

Dovolená v Rouenu

Rouen – miláček dovolených

Zamiřte do slunného Rouen, Gotických Athén a nechte se zlákat jeho historickými atrakcemi. Zapomeňte na to, že je projdete za jeden den! Zaujme vás výhodné ubytování v soukromí a scenérie města. Zde je na dostupnost vzácné architektury, bezpečného koupání, kulturního nabažení a sportovního vyžití.

Městem se vine řeka Seina, v jejímž středu je ostrov. Z historického hlediska se nazývalo Rouen Rotomagus. Jeho založení se datuje do dob vlády Římanů. V roce 1431 zde upálili Johanku z Arku, na náměstí Vieux Marché, dřívějším Starém trhu. Hlavní město Horní Normandie osloví i místy bojů spojenců po vylodění v Den D.

Relaxujte v rekreačních pronájmech

Rodné město Gustava Flauberta představuje pro turistu dvojnásobnou porci pamětihodností. Nejvíce uchvátí katedrála Notre Dame, která oslovila v tvorbě malíře Clauda Moneta. Jeho impresionistické malby dojaly celý svět. První kameny byly položeny ve 12. století. Nachází se zde hrobka, sochy, štíty, gotická klenba s věžemi a průčelím. Pastva pro oči.

Dalšími magnety Rouen jsou kostely Église de Saint-Ouen a Église de Saint Maclou. Po pěší zóně Rue du Gros-Horloge spatříte hrázděné domy a obchody zasazené do středověkého srdce města. Za povšimnutí stojí pozlacený orloj pocházející z 16. století. Kulturní a historické unikáty najdete v četných muzeích malířství, umění, lékařství i architektury.

Udělejte zastávku v apartmánech Francie

Relaxujte v přístavním městě a vychutnejte si speciality regionu při zvuku zvonů, vycházejícího z desítek kostelů. Úzké uličky jsou jako stvořené pro milence a zamilované páry. Zdejší závan středověku i dob nedávno minulých se vám dostanou pod kůži.