search

Pronájem domů v Saint Sever Calvados

Dovolená u moře v Saint Sever Calvados a okolí

Střediskové městečko Saint Sever Calvados leží uprostřed rovin západní poloviny Dolní Normandie. Příjemné oceánské klima a dostatek atraktivních turistických cílů v okolí z něj dělá ideální místo pro aktivní letní dovolenou ve Francii. Jeho osou je silnice spojující přímořské Granville se starobylým městečkem Vire, pyšnícím se jedinečnou vstupní branou vyšperkovanou věžními hodinami.

Lesopark přiléhající k Saint Sever Calvados je díky vyvýšenině Lorencieres rozvodím říček Sienne, Senene, Cunes, Brévogne i Dathée a navíc skvělou alternativou k dovolené u moře. Během příjemných procházek tady natrefíte na ptačí rezervaci u jezera Gast, hradní zříceninu a velkou poustevnickou kapli. Památkami stojícími přímo ve městě jsou nádražní budova z roku 1870 a kostel Notre-Dame-de-Saint-Sever se samostatnou zvonicí a opatstvím.

Magnety u Atlantského oceánu

Saint Sever Calvados těží především ze své skvělé polohy, díky níž jsou snadno dostupné některé skutečné návštěvnické skvosty. Stačí dojet do městečka Villedieu les Poeles, žijícího bohatým kulturním životem, a dát se na kteroukoliv stranu dálnice. Jižním směrem se nejprve objeví historická perla Avranches s mohutným donžonem, chrámem Notre-Dame-des-Champs, bazilikou Saint-Gervais a několika krásnými parky.

Po sjezdu z dálnice to poté již není daleko ke třetí nejnavštěvovanější památce Francie, unikátnímu klášteru Saint-Michel, čnícímu jako maják z vrcholu stejnojmenné skály na okraji Atlantiku. Severozápadním směrem po dálnici přijedete do krajské metropole Caen, která nabízí zábavnou dovolenou u moře prakticky pro každého.

Květinové pobřeží a tapisérie z Bayeux

Děti tady ocení obří hernu Ilot Z´enfants, milovníci umění galerii Musee des Beaux Arts s obrazy od Rubense či Moneta a celá rodina si ráda odpočine v labyrintáriu Colline aux Oiseaux. Při tom nad vámi bude bdít rozlehlý hrad Chateau Ducal a velkolepý středověký kostel Saint-Étienne-le-Vieux.

Ze Saint Sever Calvados to není daleko ani do Bayeux, jež uchovává světoznámou tapisérii, znázorňující v komiksové podobě invazi Viléma Dobyvatele na Britské ostrovy. Na podstatně mladší vojenskou operaci, vylodění spojenců v Normandii, upozorňuje řada pietním míst v okolí Arromanches les Bains. Navazující část pobřeží je vyhlášená množstvím mondénních prázdninových letovisek jako Cabourg, Honfleur nebo Deauville.