search

Dovolená v Seine Maritime

Ubytování v soukromí ve Francii

Odhalte kouzlo departementu Seine – Maritime, který leží v Horní Normandii. Na pobřeží Lamanšského průlivu, kde se vlévá řeka Seina, se nacházejí nejkrásnější památky, města, kulturní akce, přírodní perly a komfortní chalupy a rekreační domy ve Francii. Nekorunovaným hlavním městem oblasti je Rouen neboli Hamburk Západu či Gotické Athény. Rouen, nositel řádu čestné legie svými magnety skutečně přitahuje. Jeho založení se datuje do doby Římské říše a v roce 1431 zde v plamenech zemřela Johanka z Arku. Největšími lákadly jsou Katedrála Nanebevzerí Panny Marie, opatský kostel vystavěný v plaménkové gotice, věž Jany z Arku a kostel Saint-Maclou. Nejmodernější atrakcí je Panorama XXL, obří rotunda.

Zábava a pohodlí v prázdninových domech

Ubytování v Normandii, rekreační domy ve Francii

Nejstarší město lázeňství Francie, Dieppe, ohromí zámkem, Estran Cité de la Mer – technickým komplexem s akváriem, kaplí Notre Dame de Bonsecours, kostelem st. Jacques, zahradami, přístavem a parky. Milovníci golfu ocení 18-ti jamkové hřiště. Daří se zde vodním sportům, koupání v moři a radovánkám na rozsáhlém dětském komplexu. Město departmentu Seine-Maritime, Le Havre, bylo vystavěno na pokyn Františka I. V roce 1517. Při procházce se pokocháte pohledem na kostel sv. Josefa, kulturní centrum, staré domy, muzea, katedrálu Notre Dame a radnici. Čerstvou tresku si dopřejte ve Fécampu. Město upoutá i kostelem sv. Štěpána, benediktinským klášterem, muzeem Newfoundlandu a rybolovu, památním domem, kaplí svaté krve a muzeem čokolády. Zarezervujte si co nejdříve apartmán ve Francii.

Odvažte se v apartmánech Normandie

Yvetot láká kruhovým kostelem Saint-Pierres barevnými okny ze skla. Studoval zde spisovatel Guy de Maupassant. Město bylo silně zasaženo bombardováním za 2. Světové války. Maxem Ingrandem bylo 1956 celé přestavěno. Étretat exceluje slavnými bílými útesy, které patří k monumentům Horní Normandie. V Bernay se setkáte s hrázděnými domy, muzeem, basilikou Notre dame de la Couture a románskými kláštery. Své dětství tu prý strávila slavná Edith Piaf. Historicky vzácná lokalita, kde se odehrávaly boje spojenců za 2. Světové války upoutá turisty celého světa. Malebná krajina s pohodlným ubytováním v Normandie poskytuje pláže, gastronomické zážitky i turistické trasy.