search

Pronájem domů ve Vassy

Vily s bazénem Normandie k pronájmu ve Vassy a okolí

Jenom pár kilometrů od Vassy stojí dvě pěkná starobylá města Flers a Vire. V prvním turisté obdivují rozlehlý vodní zámek a ve druhém stojí za vidění nepřehlédnutelná vstupní brána s věžními hodinami. Trochu dál se rozkládá Falaise s velkolepým donžonem a Lisieux s krásným zámkem Saint-Germain-de-Livet a bazilikou Sainte-Therese. Na proslulou horu Saint-Michel je to zhruba 80 kilometrů.

Z Caen do Le Havru a zase zpátky

Největším městem celého regionu je Caen, ještě před druhou světovou válkou plné středověkých památek. Stačilo pár bombardování a opravy nejvýznamnějších monumentů v čele s gotickým kostelem Saint-Étienne-le-Vieux a hradem Chateau Ducal musely trvat skoro dvě dekády. Musee des Beaux Arts s obrazy mistrů Brueghelem počínaje a Kupkou konče naštěstí zůstalo dochováno.

Podívejte se na naši nabídku vil s bazénem ve Francii k pronájmu. A pokud při cestě z Vassy minete Caen, dojedete za pár minut až k moři. Přístav Ouistreham tam je součástí „květinového pobřeží“, na němž se táhne řada skvostných letovisek plných výstavních vil s jedinečnou dobovou atmosférou. K nejkrásnějším lze zařadit Cabourg, Villers-sur-Mer, Hornfleur, Trouville-sur-Mer nebo Deauville.

Bojovníci normandští

Blízko k mořským břehům má i starobylé město Bayeux, pyšnící se snad nejzachovalejší kronikou vrcholného středověku, světoznámou tapisérií o tažení Viléma Dobyvatele do Británie. Ručně byla vyšita jen několik let po bitvě u Hastingsu a právem se jedná o unikátní artefakt nevyčíslitelné hodnoty. Ovšem i naše vily s bazénem v Normandii k pronájmu stojí za to.

Tohoto významného panovníka též připomíná šarmantní Dives sur Mer, odkud Vilém v roce 1066 údajně na svou výpravu vyplul. V městečku je dodnes k vidění částečně původní „Village d'Art Guillaume le Conquérant nebo románský kostel Notre Dame.

Pláže departmánu Calvados jsou však také smutně proslulé brutálními boji druhé světové války, neboť právě zde došlo v roce 1944 k vylodění spojeneckých vojsk. Omaha Beach je pietním místem s památníkem a vojenským hřbitovem. V Arromanches, u druhé známé pláže Gold Beach, je v provozu muzeum operace Overlord s panoramatickým kinem.