Zajímavá místa v údolí Loire

Rekreační domy ve francii

  • Údolí Loire nabízí celou řadu pamětihodností a aktivit v nádherné krajině. Počínaje velmi zajímavými muzei přes historické stavby až po závody na ploché dráze - skutečně je z čeho vybírat.
  • Abyste si od samého začátku mohli dobře naplánovat svou dovolenou v Pays de la Loire, sestavili jsme pro Vás přehled nejzajímavějších míst. Tak si každý během dovolené přijde na své.

Tatin-Muzeum ve městě Cossé-le-Vivien

Dovolená a pobyt ve Francii

  • Budete ohromeni, až uvidíte sochy umělce Roberta Tatina plné fantazie. Jsou zrcadlením života a jeho kreativní osobnosti. Toto poněkud jiné muzeum vystavuje sochy Velikonočních ostrovů.
  • Zároveň Vás vybízí k tomu, abyste se ponořili do světa fantazie. Hrob umělce, který zemřel v roce 1983, je v zahradě před domem.
  • Orientální park v Maulévrieru
  • Park se svými nádhernými japonskými zahradami je největší svého druhu v Evropě. Užijte si klidu a pohody a procházejte se po cestách a stezkách parku. Vnímejte nádheru všemi smysly.

Opatství ve Fontevraudu a jiní náboženští svědci

  • Opatství Fontevraud je největší klášterní soubor v Evropě. Bylo založeno ve 12. století a často stavebně pozměňováno. Výsledkem je velká rozmanitost architektonických slohů.
  • Ale i jiná opatství se pyšní bohatým kulturně náboženským dědictvím, jako např. opatství Epau s nádhernými okny či zříceninami opatství Maillezais.
  • Muzeum krásných umění v Angerse:
  • Na starém statku z 15. století najdete Muzeum krásných umění v Angerse. Bylo založeno již v roce 1801. Dnes je pozoruhodnou sbírkou uměleckých předmětů mj. od Moneta, Picassa, Chagalle či Kandinskeho.

Historický park Le Puy du Fou

Vydejte se na cestu časem a zažijte historické závody spřežení, Viking-Raid ve městě Fort de l'An Mil či obrovskou armádu jezdců v bitvě u Donjonu aj. Na ploše o rozloze 40 hektarů budete očitými svědky představení a animací, které berou dech. Se stmíváním zažijete spektakulární šou, která vypráví legendu o Puy de Fou. Park je otevřený od dubna do září. Zažijte kouzelné představení vysokého jezdeckého umění v Ecole Nationale d'Equitation. Absolutní harmonie mezi zvířetem a člověkem - to je výsledek unikátního představení Cadre Noir. Budete svědkem půvabu a krásy, jednoty koně a jezdce. Cadre Noir představuje své umění každý 2. čtvrtek v měsíci (od dubna do září). V zajetí rychlosti: 24hodinový závod Le Mans:Při 24hodinovém závodě v Le Mans nikdo nevydrží sedět. Zvuk motorů se rozléhá nonstop, ve vzduchu je čistý adrenalin. Na nejdelší trati světa se jezdí až 300kilometrovou rychlostí. V dubnu jsou na startu motorky, v červnu auta a v říjnu trucky.