search

Zajímavá dovolená v Picardii

Picardie – vítejte ve francouzské pohádce

Luxusní dovolená ve Francii

Zamilovali jste se do francouzské kultury, dlouhých pláží, majestátné přírody i cenné architektury? V tom případě dejte přednost ubytování Picardie. Toto historické území země vás přenese za vůní prastarých časů. Půvabný region sídlí na severu země u Lamanšského průlivu. Bývalá středověká provincie byla zrušena v roce 1790 a největším klenotem je město Amiens. Právě zde spatříte honosnou katedrálu ze 13. století zapsanou na seznam světového dědictví UNESCO. Region Picardie funguje od roku 1960. Dovolená Francie je rozmanitá jako malířova paleta, obzvlášť v Picardii. Najdete zde překrásné písečné pláže u řeky Somme, mocné lesy a pastviny v oblasti Thiérache, zámky Chantilly či Pierrefonds a vinice, kde se pěstuje šampaňské picarde. Své kouzlo mají vesničky s červenými domky, jako by byly zahaleny do bílých krajkových cihel.

Proč zrovna ubytování v soukromí Picardie?

Rekreační domy a ubytování ve Francii

Láká vás ničím nerušený pobyt anebo rodinná dovolená Francie v zajímavém regionu? Zaměřte se na luxusní vily s bazénem Picardie, které jsou jako stvořené pro dokonalý odpočinek. Možná se vám zalíbí možnost pronájmu v pěkných historických budovách, kde lze prožít romantickou relaxaci i odpočinek se svým domácím mazlíčkem. Rodiče s malými dětmi ocení nekuřácký rekreační dům Picardie se zahradním grilem, obrovskou terasou se zahradním nábytkem, parkováním. To vše poblíž oblázkové pláže. Milovníci nevšedních zážitků dají přednost pozorování západu slunce, dlouhým procházkám po pobřeží i poznání místních tradic. Možná si říkáte, co dělat v případě problému s ubytováním? Pokud máte jakékoliv otázky, obraťte se na správce či majitele objektu anebo kontaktujte servisní kancelář v Cannes na telefonní lince 0033-4 97 06 12 42.

Co dělat na rodinné dovolené ve Francii?

Tato oblast vybízí k poznání klenotů architektury, historie i přírody. Na své si zde přijdou milovníci cyklistiky. Nejkrásnější cyklistické trasy vedou kolem nádherné řeky Somme. Budete projíždět krajinou větrných mlýnů a autentických vesnických domků, které vypadají trochu jako perníkové chaloupky. Všechny generace zaujmou všudypřítomné pasoucí se bílé krávy. Za návštěvu stojí Mezinárodní festival Living History, který vás zavede až do středověku. Bouffon a Eacourt slavnosti osvětlí středověký život. Určitě potěší jezdecké události, Dny růže v opatství Chaalis anebo noci ohně v Chantilly Castle. Světelná show v katedrále Notre-Dame Amiens vás nabije novou energií. Nejmenší výletníky nenechají chladnými zábavní parky Asterix či Saint-Paul. Koupání v moři, vodní sporty i objevování přírody má své kouzlo. Dovolená v Picardii přeje rozmanitým aktivitám.

Potkáte památky a tep historie na dovolené ve Francii?

Doslova na každičkém kroku. Největším klenotem je Amiens ležící při řece Somme. Památníky z druhé světové války, katedrála Panny Marie, Muzeum Picarde, dům Julese Verna, kanály i věhlasná čtvrť St. Leu vás provedou krásami města. V Lille spatříte sbírky umění s vlámskou příchutí, zatouláte se v malebných uličkách a budete obdivovat úžasné kanály. Rekreační domy Francie vás čekají také u městečka Arras, právě zde se narodil stavitel pražské Svatovítské katedrály, Matyáš z Arrasu. Kdo neodolá koupání a luxusu, ať se vydá do města Calais. Známá neonová ulice Royale písečná pláž i městský maják slibují pěkné chvíle. Rodinná dovolená Picardie vás zavede k opatství Saint-Michel-en-Thiérache a bazilice Saint-Quentin. Kroky turistů vedou ke katedrálám Senlis a Beauvais.

Jak na komfortní ubytování v soukromí Picardie?

Nahlédněte do knihy otevřených možností a rezervujte si letní domy Picardie. Čekají vás přívětiví obyvatelé a kulinářské speciality, jako jsou palačinka se šunkou a žampiony, kachní paštika, úhoři, mušle i králík se sušenými švestkami. Jako dezert nesmíte vynechat čokoládu a mléčné bonbony. V neposlední řadě lze zmínit chutná vína z červeného ovoce, ale také hruškový mošt a šampaňské. Do svých výletů zařaďte návštěvu Dračích jeskyní Oulches-la-Vallée-Foulo, větrné mlýny, dům Julese Verna zelené lesy. Naplánujte si romantickou dovolenou Francie pod taktovkou NOVASOL a prožijte něco ojedinělého! Koupání, pozoruhodnosti architektury, přírodní senzace vás chytnou a už nikdy nepustí.