Podmínky pro příjezd do Francie

Cestování do Francie je velmi snadné

Při cestě do Francie vám stačí občanský průkaz. Při cestě do Francie Vám stačí občanský průkaz. Jestliže vám zrovna vypršel cestovní pas, nemusíte si kvůli cestě do Francie hned jít dělat nový. Při cestě do zahraničí je také dobré si předem zařídit cestovní pojištění, které není povinné, ale určitě užitečné.

V rámci EU můžete převážet jakékoliv množství, které máte pro svoji spotřebu. Pro osobní spotřebu můžete převážet maximálně 800 cigaret, 200 doutníků a 1 kg tabáku. Co se alkoholu týče, tak můžete převážet 10 litrů lihoviny, 90 litrů vína nebo 110 litrů piv. Ale myslím si, že při obyčejném cestování tyto kvóty nemůžete přestoupit.

Po celodenních výletech Francií si můžete odpočinout v rekreačním domě

Cestování autem má také svá omezení. Pokud si ve Francii chcete půjčit auto, tak vám musí být alespoň 21 let a musíte vlastnit platný řidičský průkaz nejméně 3 roky. Ve Francii také tolerují alkohol v krvi řidiče. Míra nesmí ale překročit 0,5 promile. Přesto si myslím, že je po požití alkoholu lepší si odpočinout v rekreačním domě ve Francii a pak usednout za volant. Rychlostní limity jsou stejné. To znamená v obci maximálně 50 km/h, mimo obec 90 km/h, na silnicích pro motorová vozidla 110 km/h a na dálnici 130 km/h. Zajímavé je, že pokud vlastníte řidičský průkaz méně než 2 roky, mimo obec jsou povolené rychlosti o 20 km/h nižší. Další nepříjemností jsou zpoplatněné dálnice.

Dovolená ve Francii

Na většině se totiž vybírá 7 € za 100 kilometrů. Před vjezdem na dálnici obdržíte lístek z automatu. Podle počtu ujetých kilometrů zaplatíte výslednou částku. Proto neztraťte tento papírek. Bez něho se nedostanete z dálnice. Při své cestě natankujete benzín za přibližně stejnou cenu jako u nás. Navíc podél dálnic jsou odpočívadla, tak že nemusíte mít strach z únavy. A navíc po celém dni si odpočinete v rekreačním domě ve Francii. Prostřednictvím Evropské unie a dalších dohod se státy mimo EU padlo již mnoho cestovních překážek. Kontroly na hraničních přechodech se již vyskytují jen zřídka, přesto existuje několik bodů, na které by neměli turisté a ostatní cestující zapomenout.

Cestovní doklady

  • Český cestovní pas nebo platný občanský průkaz.
  • Děti do 16 let dětský cestovní průkaz nebo zápis v cestovním pasu rodičů.
  • Celní předpisy
  • V režimu turistického ruchu mezi zeměmi EU smí být převáženo zboží pro vlastní potřebu bez omezení.
  • Pro vymezení mezi privátním a obchodním režimem platí následující pravidla:
  • 800 cigaret, 400 cigár, 200 doutníků, 1 kg tabáku
  • 10 litrů lihovin, 20 litrů jiných alkoholických nápojů do obsahu 22% alkoholu, 90 litrů vína (z toho maxim. 60litrů šumivého vína) a 110 litrů piv
  • Při převážení většího množství zboží musí v případě náhodné kontroly určit pracovník celní nebo finanční správy, zda se jedná o zboží pro vlastní potřebu či nikoli.

Pro převoz zboží z nečlenských zemí EU nebo Duty free shopu platí množstevní omezení. Užijte si ubytování ve Francii.