Pronájem apartmánů a bytů ve Francii

Z jakého důvodu vyrazit do bytů Francie?

– dovolená v Paříži, Provence i Bretani

Pokud se rozhodnete pro dovolenou ve Francouzské republice, počítejte s tím, že se ocitnete zcela v odlišném světě. Ihned na vás zapůsobí perly architektury, kouzlo malebných vesniček, kde jako by se zastavil čas a impozantní kuriozity přírody. Metropolitní část země leží v západní Evropě, ale zámořský díl je v Karibiku, Severní a Jižní Americe, Oceánii a Indickém oceánu. Letní dovolená ve Francii se zalíbí všem milovníkům dobrého jídla a pití. Ochutnáte husí jatýrka, pravou cibulačku, kohouta na víně anebo créme brûlée. Francouzi jsou mistrové gastronomie. Na rozsáhlých vinicích se pěstují nejznámější odrůdy vína světa. Lez zmínit Bordeaux, Bourgogne, Chablis, Champagne, Alsace, Val de Loire. Každoročně se ve Francii konají festivaly, karnevaly, lidové slavnosti. V Cannes oceníte filmový festival v květnu, festival hudby navštívíte v bretaňském Lorientu v sprnu. Největším lákadlem je hlavní město Paříž, kde se nacházejí luxusní nekuřácké apartmány Francie od NOVASOL s dech beroucím výhledem na památky.

Proč jet na dovolenou do Francie?

Jakmile se nadýcháte francouzského vzduchu, ucítíte všudypřítomný závan historie. Jen si představte, jak se kdysi žilo v Paříži. V paláci bohatství a za bránou bída a hlad. Lidé vyhledávají také zimní dovolenou ve Francii. Nádherné Alpy nabízejí super upravené trasy a komfortní horské chaty Francie přímo na sjezdovce. Lyžování na jihu země je zárukou spokojenosti, protože zde panuje 300 slunečných dnů v roce. Populární jsou i Savojské Alpy a Hautes-Alpes čili Vysoké Alpy. Osloví pěkné pronájmy i ceny skipasů. Dalším důvodem, proč vyrazit do země galského kohouta, je Azurové pobřeží neboli Francouzská riviéra. V Bretani, v Atlantském oceánu, jsou úžasné podmínky pro surfaře. Milovníci přírody, historie a věční romantici neodolají levandulovým polím a magické atmosféře Provence. Romantická dovolená Francie osloví návštěvou Paříže, kde spatříte Eiffelovu věž, Vítězný oblouk, katedrálu Notre-Dame, Sacré Coeur s bílou kopulí a náměstí Svornosti, kde byli popraveni král Ludvík VI a Marie Antoinetta.

Kam se podívat na dovolené ve Francii?

K oblíbeným turistickým lokalitám patří zámek Ludvíka XIV. Versailles za jeho vlády pojal 5 tisíc lidí. Tato impozantní památka je na seznamu památek UNESCO stejně jako Mont Sant Michel u Rennes v Bretani. Monumentální stavba a nejnavštěvovanější místo Francie se tyčí na žulovém ostrově. Kroky výletníků vedou k pevnosti If u Marseille v Provence, která je proslulá díky hraběti Monte Christo. Vezměte útokem Papežský palác v Avignonu a antický akvadukt Pont du Gard u Avignonu. Na sto procent uchvátí skalní město Les Baux de Provence, zřícenina pozůstatky města. Dovolená ve Francii vás zavede také k antickému amfiteátru v Arles, středověkému opevnění Carcassonne a do městečka nedaleko Paříže, Provins. Upoutá jeho středověké opevnění zapsané na seznam UNESCO. Katedrála v Reměši je stejně tak proslulá jako šampaňské. Rekreační domy Francie v Lyonu okouzlí nádhernými výhledy na římské a středověké stavby. V Nancy se projdete po kuriózním náměstí s nádhernou architekturou. V Dijonu ochutnáte pikantní hořčici a na Korsice zase pláže obklopené skalisky.