search

Dovolená v Provence

Rekreační domy a apartmány Provence, romantická dovolená v Provence

Dovolená ve Francii

Půvabné zelené kopce, staré olivovníky, fialová levandulová pole, cypřiše, cedry a pinie, a mezi nimi cenné vinné révy - to je Provence. Obrovská rozmanitost bylin dává tomuto regionu jeho magickou vůni. Nelze opomenout ani zvláštní světlo, které zahaluje celou krajinu do magického lesku. To je příslib překrásné dovolené ve Francii.

Ubytování v soukromí ve Francii

Oblast Provence je plná protikladů a tím velmi rozmanitá. Stopy historie jsou všudypřítomné. Historické stezky vedou starými vesničkami, antické stavby bývají i dnes zapojovány do kulturního života, staré hrady a katedrály bdí coby strážní věže v nádherné přírodě.

Před více než 2600 lety sem přišli Řekové a založili nejstarší město Francie: Marseille. Ale i Římané, Germáni a Arabové zde pobývali a zanechali bohaté historické dědictví. V starých amfiteátrech se stále uspořádají divadelní představení, lidové slavnosti a býčí zápasy jako např. ve městech Arles a Nîmes.

Ve mnoha částech Provence najdete bohatou floru a faunu. V oblasti Camargue je obzvlášť rozmanitá: divoce žijící stáda černých býků a bílých koní, hejna růžových plameňáků a mnoho jiných druhů ptáků jako volavky, čápi či orli dodávají regionu jeho ráz. A všude v Provence uslyšíte nejmenší zvířátko regionu: cikádu viničnou. Ubytování ve Francii je to pravé pro Vaši dovolenou.

Impérium slunce

I flora je, jak se zdá, na mnoha místech již spíše exotická: v únoru kvetou mandlovníky, fíkovníky a olivovníky. Lemují cesty k půvabným vesničkám. Na polích roste slunečnice a levandule, jsou tu také ovocné sady a nesčetné vinice. Na chudých svazích hor rostou kaktusy, čilimníky a ostružiny.

Půvabná příroda a hlavně zdejší světlo odjakživa přilákaly známé umělce: žili a tvořili zde Paul Cézanne a Auguste Renoir, Vincent van Gogh a Pablo Picasso, Claude Monet a také Paul Gauguin. Nechali se inspirovat krásou krajiny. -Nechte se inspirovat i vy! Byty a apartmány Provence jsou Vám plně k dispozici.

Známý umělec kdysi přezdíval Provence "Impériem slunce" - právem. Již v únoru jsou zdejší teploty velmi příjemné a v listopadu má moře stále 16 až 18 stupňů. Díky suchému horku se v létě teploty vyšplhají až na 26 - 28 stupňů. Nejlepší doba pro cestování je květen / červen resp. září / říjen.

To a mnohem více Vám přinese ubytování v soukromí ve Francii.

Zatímco lidé na pobřeží se považují za veselé, jsou obyvatelé vnitrozemí a horských regionů spíše zdrženliví a tiší. I tito lidé ovšem mají jižanský temperament, což se často projevuje na trzích a lidových slavnostech.

Pro Vaší dovolenou v Provence byste si měli udělat čas předem a informovat se o nejhezčích koutech regionu. Je mnoho, co stojí za to, aby bylo objeveno - proto se nabízí dobré plánování. Ať se rozhodnete pro kterýkoliv region, rekreační dům ve Francii Provence bude vždy ideálním východiskem pro Vaší dovolenou.