Zábava ve Francii

Nakolik je krajina rozmanitá, natolik rozmanitá je i nabídka pamětihodností a zajímavých míst, která na Vás čekají v regionu Provence. Řekové, Římané a Arabové tu v uplynulých stoletích na mnoha místech zanechali své stopy. Zde najdete přehled zajímavých míst a pamětihodností, abyste si mohli naplánovat co nejrozmanitější dovolenou ve Francii.

Cisterciácký klášter Sénanque

Podmanivá dovolená ve Francii

Klášter z 12. století leží uprostřed levandulových polí. Je plný harmonie a klidu, čímž okouzlí návštěvníky tohoto odlehlého místa. Od roku 1989 je opatství opět obydlené mnichy. Klášter patří k nejvýznamnějším stavbám románského slohu v Provence. Klášter můžete navštívit denně, mimo letních měsíců jen odpoledne.

Papežský palác v srdce Avignonu

Papežský palác bdí na skále vysoko nad řekou Rhône. Pochází ze 14. století a při návštěvě v dnešní době je stále cítit moc, která odsud vládla světem. K souboru patří také katedrála Notre-Dames-des-Doms vč. papežských zahrad. V letních měsících můžete v paláci navštívit umělecké výstavy, na vnitřním nádvoří se konají divadelní představení a jiné kulturní akce. Palác je otevřený denně.

Montagne Sainte, Victoire

Navštivte domov malíře Paula Cézanneho a nechte se okouzlit tímto unikátním místem. Nad červenou zemí se tyčí bílá skála do modrého nebe. Známá je tato silueta strmého útesu, tj. skály z Aix-en-Provence, díky obrazům Cézanneho. I Pabla Picassa to táhlo na toto místo, koupil zámek ve Vauvenarguesu, kde je i pohřben. Odsud se nabízí pěší výlet ke klášteru Croix de Provence, odkud se otevírá nádherný výhled na krajinu.

Vaison-la-Romaine

Pod tímto malým městečkem na břehu řeky Ouvèze se skrývá velká část provensálských dějin. Při vykopávkách bylo nalezeno mj. římské město Vascio Vocontiorum. Pod dnešním městem se stále nachází keltské osídlení ze 4. století před naším letopočtem. Pozoruhodný je i 17 metrů široký římský most přes řeky Ouvèze, který slouží dodnes.

Renesanční zámek Grignan

Impozantní renesanční zámek pochází z 11. století. Od oné doby byl po staletí znovu a znovu rozšiřován a přestavován. Svou slávu ovšem získal díky Marquise de Sévigné a více než 1500 dopisům, které zde prý psala své dceři. Dnes je zámek otevřený pro veřejnost, pořádají se tu divadelní představení a koncerty. Můžete využít nabídky prohlídky s průvodcem (v zimě v omezeném rozsahu).

Festival d'art lyrique

Operní festival Festival d'art lyrique má dlouholetou tradici. V roce 1947 se poprvé sešla creme de la creme zpěváků, dirigentů a režisérů v Cour de l’Archevêché, v katedrále St-Sauveur a na šesti dalších místech. Od roku 1998 je festival přístupný široké veřejnosti a stal se kromě Bayreuthu, Salcburku či Glyndebourne jedním z nejdůležitějších festivalů klasické hudby v Evropě.

Ponořte se do hloubek moře

Středozemní moře je ráj pro potápěče. Moře se svými ostrovy a skalnatým pobřežím u Marseille je velmi vhodné pro potápění, vznikla zde celá řada potápěčských škol. Na zkušené potápěče čekají před ostrovy lodní vraky, které stojí za to, aby byly prozkoumány. Některé z nich leží na dnu moře již více než 2000 let. Doporučujeme i návštěvu podvodního parku v zátoce La-Mugel u La Ciotat. Objevte úplně jinou tvář provensálského pobřeží.

Divoký západ v Corral-Parku

Tento zábavní park vítá své návštěvníky na způsob Divokého západu - kouřícími pistolemi, koňmi a indiány. Denní cowboyová představení se postarají o nezapomenutelný zážitek plný akce a zábavy. Téměř 30 atrakcí včetně koupaliště čekají na malé a velké návštěvníky. Park se nachází v Cuges-les-Pins (Bouches-du-Rhône) uprostřed trojúhelníku Marseille - Toulon - Aix-en-Provence. Park je otevřený denně od poloviny června do začátku září. V ostatních měsících je provoz omezený, od prosince do března je park zavřený.