search

Dovolená na Azurovém pobřeží

Prázdninové domy ve Francii

Azurové pobřeží je synonymem pro lesk a společenskou smetánku. Velice rychle objevili bohatí a krásní tento okázalý kout země a přijali místa jako Nizza, Cannes či St.Tropez za svá. V polovině 19. století přijeli na slunečné pobřeží Francie první hosté, kteří chtěli utéci studené a tristní zimě v severní Evropě. Od oněch dob zanechalo mnoho rukou své stopy v těchto městech: vypěstovaly exotické rostliny, postavily pompézní vily, které jsou neodmyslitelně spojené s dnešní podobou Côte d'Azur. Navštivte například některý z našich rekreačních domů v Nice.

Dovolená ve Francii

V létě zde bývají místa přeplněná, musíte být velmi trpěliví, když se chcete projet autem městy Cannes či Nizza. Ale i během hlavní sezony najdete místa daleko od cestovního ruchu: osamělé zátoky, opuštěné stezky a tiché lesy a přesně na těch místech najdete naše rekreační domy v Cannes Côte d'Azur - Azurové pobřeží. Příroda je zde tak krásná, že bere dech. Je i velice rozmanitá. Pobřeží u města Toulon je rozeklané, občas ho přerušují některé z nejhezčích pláží Francie. Dále na východ tam, kde se masiv Maures přibližuje Středozemnímu moři, najdete např. předhůří Cap Bénat či poloostrov St. Tropez.

Letní domy ve středomořské Francii

O několik kilometrů dále ve vnitrozemí na Vás čeká poklidný život se starými vesničkami, vinicemi, olivovými háji a piniovými lesy, jejichž vůně se mísí nádherným způsobem s vůní levandule, divokého tymiánu a rozmarýnu. Řeky jako Estéron, Loup, Roya či Verdon protékají roklinami ve vnitrozemí, kde budete projíždět malými vesničkami. *Malebná krajina zde zve k pěší turistice a projížďkám na kole. Nejrozmanitější nabídku sportů a jiných aktivit najdete poblíž pobřeží. Nebo můžete jen tak procházet ulicemi obcí a pozorovat domácí obyvatele, jak hrají 'Boules'. Užijte si zdejší kuchyň s neodmyslitelným olivovým olejem a česnekem. Ochutnejte rybí pokrmy a k tomu suché bílé víno. Rekreační dům ve Francii je vždy ideálním východiskem pro Vaší dovolenou.

Paprsky slunce na Azurovém pobřežíú

Dovolené ve Středomoří se jen stěží něco vyrovná. Toto prázdninové letovisko kypí krásou starobylých měst, vůní exotiky i honosnými domy celebrit. Pokud si zajistíte ubytování v soukromí ve Francii, přijedete domů senzačně odpočati a plni zážitků. Zátoky jen pro dva, lesy, značené stezky, bujný noční život, speciality gastronomie i vinařství, ovládnou vaši spokojenost. Turisté hledající především ideální místa pro koupání a velmi slunečné počasí, si vzrušující oblast rychle oblíbí. Cote d’Azur je svou existencí proslulé. Svou pohodou, mořskými vlnami, rozmanitostí krajiny i divokými večery si získalo věrné návštěvníky z celého světa. Hlavními městy jsou Nizza, St. Tropez a Cannes. V pozadí nestojí ani Menton a Antiberes.

Idylka v rekreačních domech

Nespoutané hory, oblázkovo-písečné pláže na dosah ruky, k tomu azurově zbarvené moře, všude květena, lesy, to je relaxace pro celou rodinu. Objevte rekreační domy v Cannes. Rozhlédněte se po luxusních hotelech na promenádě a projděte si i historické centrum města. Nezklamou vás ani pláže a filmový festival. Pěkné zážitky a klidnější typ rekreace slibuje St. Tropéz. Ani zde nechybí fantastické pláže, jachty a skvělé jídlo. Jachting, surfování, plážový volejbal, tenis, minigolf, turistika, dětská hřiště, patří ke skvělé vybavenosti. Naše rekreační domy ve Francii Vás jistě nadchnou. Nejlepší čas pro návštěvu Azurového pobřeží je červenec a srpen, kdy teploty atakují 30 stupňů Celsia. Teplota voda upoutá příjemnými 27 stupni Celsia. Milovníci horských túr si přijdou na své. Jen si musí dávat pozor na počasí, někdy bývá zrádné a deštivé. Nesmíme zapomínat, že jsme už v Alpách. Pokud patříte mezi alergiky, zde si oddechnete, zdejší voda a vzduch léčí.

Rozhodněte se apartmány Francie

Největší město Azurového pobřeží je bez pochyb Nice. Široká promenáda láká úžasným mořem, plážemi i ruchem uliček vedoucích do starobylého jádra města. I zde se setkáte s přepychovými hotely. Naprosto kouzelný výhled slibuje hradní vrch nad přístavem. Moderní zábava i síla historie, zde se vše dokonale propojuje. Sluneční paprsky i světla reflektorů diskoték vám nedají spát. Vskutku půvabné je Antiberes a jeho historické klenoty. Pro děti zde funguje Marineland, mořská ZOO. Není zde nouzi o kosatky, delfíny a mořské potvůrky. Potěší blízký aqvapark a lunapark. Velmi zajímavá je stezka na Cap d’Antiberes, poloostrov lemovaný skalisky a luxusními sídly. Rekreační domy ve Francii najdete poblíž dětských atrakcí i radovánek pro dospělé.