search

Dovolená v Rhône-Alpes

Pobyt plný atrakcí u řeky Rhône

Dovolená a ubytování ve Francie

Jednou z hlavních evropských řek je Rhona, dlouhá, majestátní a fascinující. Prožijte svou dovolenou ve Francii v její blízkosti a navštivte některou z nesčetných atrakcí kolem. Podle řeky získal název i jeden z nejkrásnějších a nejrozmanitějších francouzských krajů Rhône-Alpes. Jeho východní polovinu zaplňují monumentální vrcholky Savojských Alp, přecházející směrem na západ v nesmírně úrodné nížiny. Rhona pramení ve Švýcarsku, přes Ženevské jezero protéká do jihovýchodní Francie a ústí do Středozemního moře mezi Marseille a Montpellierem. Tato oblast je jedním z nejproslulejších vinařských regionů v zemi galského kohouta. Z našich apartmánů ve Francii budete mít blízko na prosluněná úpatí Alp, kde se nebývale daří těm nejlahodnějším odrůdám révy.

Rekreační domy a ubytování ve Francii

Mimořádné možnosti v kraji nad Rhonou

Kraj Rhône-Alpes vyniká množstvím velkolepých středověkých měst, skvostných hradů a zámků. Místo je jako stvořené k relaxaci, poznávání a ubytování ve Francii v jednom z jejích nejúchvatnějších krajů. Objevte půvaby venkovské přírody, poseté levandulovými poli a zdravými, hustými lesy. Rezervujte si prázdninový dům ve Francii a vypravte se do památkově bohatých měst jako Chambéry, Valence, Annecy či Bourg en Bresse. Grenoble se proslavil jako dějiště zimní olympiády v roce 1968 a Saint Étienne se pyšní hradem Rocheaillée, domem Františka I., katedrálou Saint-Charles nebo pěkným planetáriem.

Na výpravě do lyonské aglomerace

Kulturním a obchodním centrem kraje Rhône-Alpes je od nepaměti jeho výstavní metropole, velkolepý Lyon. Byl založen Římany již v roce 43 a může se pochlubit zejména množstvím unikátních sakrálních staveb. V jeho středu vás ohromí pompézní románsko-gotická katedrála Saint-Jean z poloviny dvanáctého století. Neméně působivý je i kostel Saint-Martin d'Ainay , rovněž s románskými základy, nebo Le Corbusierův klášter Notre-Dame v La Tourette na předměstí Eveux. Novodobý svatostánek Notre-Dame de la Fourvière je působivou ukázkou architektury z konce 19. století. Mimo něj lyonskému vrchu Fourvière dominuje rozhledna, zvaná Kovová věž, jež je zmenšenou kopií slavné Eiffelovky. Své ratolesti určitě v Lyonu vezměte z vašeho rekreačního domu ve Francii do nádherné zoologické zahrady v parku Tête d’or.