search

Dovolená v Drôme

Ubytování v Provence, rekreační domy ve střední Francii

Oblast Drôme je vhodná pro rodinnou dovolenou především od jara do pozdimu. Department Drôme leží ve vnitrozemí na jihu Francie. I přes to, že oblast není omývána mořem, tak si na své přijdou milovníci vodních sportů ale i přírody. Místní jezera jsou vhodná pro surfování, řeky potom lákají vodáky. Říkáte si, tento region není pro mě, mám rád turistiku. Právě naopak! V Drôme vás na první pohled upoutají krásné hory, v jejichž údolí najdeme vesnice a vinohrady s dlouholetou tradicí. Podél těchto vinic, je to ideální pro rodinné výlety na kolech, dokonce i bruslaři si přijdou na své. Dlouhé rovinky jsou k tomu přímo ideální. Rekreační dům ve Francii v Drôme si můžete objednat po celý rok. Příznivé klimatické podmínky však budou především od jara do podzimu.

Rekreační domy ve Francii

Drôme vás okouzlí nedotčenou přírodou. Drôme nabízí plno možností k výletům, je to tedy ideální lokalita, kde strávit aktivní rodinnou dovolenou. Turisticky atraktivní oblastí je kaňon Gorges de l´Ardéche. Na tomto skvělém místě na vás dýchne panensky čistá příroda, která slibuje dobrodružství každým coulem. Po vydatném dnu si můžete v místní restauraci pochutnat na specialitě la Suisse, což je křehké pečivo připomínající vatikánského švýcarského gardisty. Prý to má být na památku věznění a smrti papeže Pia VI. Po této večeři můžete ulehnout do rekreačního bytu ve Francii v oblasti Drôme.

Apartmány ve Francii

Díky rekreačnímu apartmánu ve Francii v Drôme můžete poznat další francouzská města. Drôme ale neláká své turisty pouze na krásnou přírodu. Navštívit můžete i města. Například ve městě Valence vás okouzlí katedrála St. Apoillinaire z 11. století. Navíc můžete navštívit zříceninu hradu Château de Crussol z 12. století. Potom, co si odpočinete v rekreačním domě v Drôme, se můžete další den jet podívat do města Montélimar. Je to velmi živé místo se spoustou lidí, kteří často navštěvují místní festivaly. Pokud se ale zrovna žádný festival neková, rozhodně nesmutněte. Montélimar je známý svou výrobou nugátu. Vaše děti jistě ocení návštěvu v aqvaparku Agua Aloha.

Rekreační byty ve Francii

Na jihovýchodě regionu Rhóne –Alpes se rozkládá department Dróme. V jeho prefektuře Valence vás očekává řada překrásných stavebních památek, jako je například katedrála Saint Apollinaire z doby 11. – 18. století. V tomto kraji se jako jinde daří vinné révě a zemědělská výroba zde hraje důležitou roli.