Vinařské oblasti ve Francii

Ubytování ve Francii

Po staletí patří vína z Francie ke světové špičce a nezřídka psala i dějiny. Jako žádná jiná země dokázala Francie propojit víno s kulturou a udělat z toho umělecké kulinářské dílo. Vína z Francie jsou stále měřítkem pro vinaře z celého světa. Mnohotvárné podnebí jakožto i různá kvalita půdy jsou předpokladem neuvěřitelné rozmanitosti vín - od lehkého bílého vína z údolí Loire až po těžká červená vína z oblasti Midi. Na prvním místě na vinných lístcích se již dávno uvádějí vína z oblastí Bordeaux a Burgundsko. Ale také region Champagne dosáhl světové slávy díky svým šumivým vínům. I zde platí: mnozí se snažili o kopie, ale nikdy nedosáhli kvality originálu. Moky tohoto druhu jsou pro znalce opravdu unikátní. Synonymem této unikátností jsou jména jako Mouton-Rothschild, Krug či Chambertin. Pronajměte si rekreační domy ve Francii a ponořte se do ochutnávky místních vín.

Dovolená ve Francii

Kromě exportních hitů se v mnoha regionech vyrábějí i vína, která nejsou příliš známá mimo místo svého původu. V Nice byste měli ochutnat bílé víno Bellet, ve městě Limoux zase šumivá vína. K příjemně strávenému večeru v rekreačním domě každopádně patří láhev dobrého vína z regionu Vaší dovolené ve Francii. A krásným dárkem je tak jako tak.

Ve vinařských oblastech Francie se pěstují unikáty

Co může být chutnějšího než pravý francouzský sýr a fantastické víno? Bez pochyby nic. Pokud toužíte po originální dovolené ve Francii, putujte po všech vinařských oblastech. Nacházejí se v překrásných částech země a nabízejí pohodlí ubytování v soukromí ve Francii. Najděte spojení gastronomického zážitku s vinařským podtextem a hýčkejte své smysly. Mezi zajímavé oblasti, kde se od nepaměti pěstuje vinná réva, patří Alsasko. Najdete ho severovýchodně u měst Štrasburk a Mulhouse. Jedinečnost této lokality vychází z kvality bílých odrůdových vín, jako je Muškát, Ryzlink anebo Pinot Blanc. Mezi špičky vinaření patří Burgundsko pěstující červená vína Pinot Noir a bílá, Chardonnay.

Rozmazlujte se v apartmánech

Bordeaux leží na jihozápadě Francie a exceluje výrobou modrých vín, Cabernet Sauvignon a Merlot, z bílých odrůd pak Muškát, Sauvignon a Semillon. Cotes du Rhone se rozkládá od Vienne po Avignon podél řeky Rhony. Jihozápad regionu vinařství pěstuje Merlot a Cabernet. Další místo slavného pěstování vína představuje Korsika. Její doménou jsou suché odrůdy. Francie je spjata i s lokalitou Loiry, a to nejen díky památkám. Ochutnat zde můžete Chenin Blanc a Sauvignon. Největší vinařská oblast světa, Languedoc – Roussillon, se rozkládá u Středozemního moře. Zde přijdete na chuť červeným vínům jako Carignan, Grenache, Merlot i Cabernet Sauvignon. Za zmínku stojí, že se zde vyrobí na 2 miliardy lahví ročně. Pro srovnání v Alsasku jen 165 miliónů. Apartmány ve Francii Vás naprosto okouzlí.

Dovolená na úrovni? Jedině v apartmánech Francie

Nejstarší vinicí Francie je Provensálsko, jehož založení spadá do dob řeckých kolonií. Hvězdou mezi všemi oblastmi jsou Cotes de Provence poblíž Azurového pobřeží. Blízká města Marseille a Nice nabízejí i spoustu kulturních akcí a kulinářských zážitků. Odrůdám vévodí červená Grenache, Mourvedre a Sarah. Bílá vína Clairette, Semillon a růžové značky pocházejí především z tohoto kraje. Rekreační byty ve Francii najdete poblíž vinařských oblastí, kde se snoubí odpočinek s poznáním. Prestižní značková vína vám budou dělat společníka noc co noc. Pojměte rekreaci trošku jinak a odpoutejte se od stereotypu běžných dní. Zamiřte do lokalit, které si zaslouží speciální poznání. Odměnou vám bude královský odpočinek.

Věděli jste, že...

 

  • ... více než půlmilionu lidí ve Francii pěstuje vinnou révu?
  • ... se ve Francii na celkové ploše jednoho milionu hektaru pěstuje víno?
  • ... se ve Francii v roce 1954 spotřeba vína na jednoho obyvatele pohybovala okolo 140 litrů na rok (dnes je to už jen 67 litrů)?
  • ... zákony pro výrobu vína ve Francii patří k těm nejpřísnějším zemědělským zákonům celého světa?
  • ... se na 50 % kultivované plochy ve Francii pěstuje obyčejné, nicméně velmi chutné stolní víno?

Apartmány ve Francii Vás naprosto okouzlí.