search

Dovolená v Drenthe

Rekreační domy a apartmány v provincii Drenthe

V regionu Drenthe najdete rozmanitou krajinu s bohatou historií. Přírodní a historické bohatství přitom nejlépe poznáte na kole nebo pěšky. Váš pronajatý rekreační dům nebo apartmán v Drenthe bude sloužit jako perfektní výchozí bod pro objevování této krásné oblasti!

Assen

Ve městě Assen se nachází celá řada uměleckých a kulturních zajímavostí. Staré město a všechny jeho historické budovy, muzea, galerie a divadla mají opravdu co nabídnout! Fanoušci motorismu budou nadšeni z klubu TT Assen. Průvodce městem vám rád při okružní jízdě bude vyprávět o historii i současnosti Assenu. Váš pobyt v NOVASOL rekreačním domě v regionu Drenthe nebude úplný bez návštěvy tohoto úžasného města.

Atrakce

Vedle TT Assen, který si nenechají ujít zejména milovníci rychlých kol, lze v provincii Assen navštívit spoustu dalších zajímavých akcí. Oblíbeným zábavním parkem je Plopsa Indoor v Coevorden, který i za špatného počasí nabízí spoustu zábavy pro celou rodinu. Největší krytý zábavní park v Holandsku je Speelstad Oranje a dalším opravdovým pokladem pro děti je tematický zábavní park Kabouterland Exloo plný zvířat, trolů a trpaslíků!

Region

Provincie Drenthe je převážně zelená a tudíž ideálním místem pro turistiku, cyklistiku nebo jízdu na koni. Doporučujeme návštěvu salaší brzy po ránu. Z vašeho rekreačního domu v Holandsku si můžete udělat také výlet na jihofríské ostrovy Borkum nebo Schiermonnikoog. Za návštěvu určitě stojí také 3 národní parky a spousta dalších zajímavých míst.

Atrakce zapadlého Drenthe: dolmeny a zoo s vůní benzínu

Nizozemský kraj ležící na severovýchodě země a ideální místo pro všechny, kdo chtějí strávit dovolenou v Holandsku v jeho nejzelenějším koutu, to je Drenthe. Oplývá nádhernými přírodními scenériemi vřesovišť, písečných dun, romantických mokřin, zdravých lesů a tajemných bažin. Celá provincie je tradičním místem pro dovolenou mnoha Nizozemců a i vy se tam budete cítit jako doma. Nejlepším způsobem dopravy v Holandsku pro průzkum tohoto poklidného a tichého kraje je bezesporu kolo. Drenthe je protkáno téměř 1 400 kilometry skvěle značených cyklostezek, vedoucích opravdu kouzelnou přírodou. Nizozemsko je nížina, proto tady jízda na kole není nikterak namáhavá a přinese každému jen ty nejpozitivnější zážitky.

Drenthe, kraj unikátních památek

Vyzkoušejte rekreační dům v Drenthe! Mimo přírodních krás je region proslulý také množstvím historických pamětihodností a turistických zajímavostí. K nejstarším patří takzvané „Hunebedden“, více než 5000 let stará neolitická pohřebiště z kamenů vážících až dvacet tun. Těchto dolmenů je v kraji 54 a veškeré podrobnosti o jejich předpokládaném vzniku a technikách stavby se dozvíte v Hunebed centru u vesnice Borger. Tamtéž můžete svou dovolenou v Drenthe obohatit ještě o prohlídku pečlivě udržovaného, mohutného kostela z 18. století.

Za motorkami a slony do Nizozemí

Metropolí oblasti Drenthe, v níž nabízíme pěkné rekreační domy, je středověké město Assen, založené již ve třináctém století. Pyšní se například krásným historickým centrem nebo rozsáhlým archeologickým muzeem Drents Museum. Assen je však také rájem všech milovníků motorismu, neboť disponuje závodním okruhem, na němž se každoročně koná světová motocyklová Grand Prix. Nechvalně proslulé kapitoly novodobé evropské historie si připomenete v bývalém koncentračním táboře Westerbork. Nejmenším návštěvníkům dovolenou v Nizozemsku zpestří nádherná zoo Dierenpark Emmen, již 80 let proslulá především chovem africké fauny a mnohými zábavnými atrakcemi a naučnými programy pro každou generaci.