search

Dovolená ve Flevolandu

Rekreační domy v provincii Flevoland

Nizozemská provincie Flevoland představuje zelenou vodní oázu v samém centru země, kde se snoubí klid a mír. V každé roční době se z pohodlí vašeho rekreačního domu v Holandsku můžete obdivovat nádherné vodní krajině. Vaší pozornosti by určitě neměla ujít místa jako Houtribdijk, Lelystad a Enkhuizen.

Lelystad

Lelystad, hlavní město provincie Flevoland, je lehce dosažitelné z jakéhokoliv rekreačního domu v provincii Flevoland. Lelystad je slavné město, kde byla v roce 1628 postavena proslulá plachetnice Batavia, která při své první plavbě v roce 1629 ztroskotala u břehů Austrálie. Přímo na pobřeží u Lelystad se nachází nákupní ráj Batavia Outlet Shopping Center. Zde můžete hodiny nakupovat a obdivovat jedinečnou architekturu. Oblíbeným místem je také přírodní park Lelystad a ve směru na Swifterbant můžete navštívit hvězdárnu otevřenou i široké veřejnosti.

Zábavní park

V provincii Flevoland leží rovněž jeden z nejnavštěvovanějších zábavních parků Holandska, Walibi Holland. Osmimístné skluzavky a jiné napínavé vodní atrakce lákají návštěvníky z Holandska i ze zahraničí. Kidz Village je spojením tematického zábavního parku, krytého bazénu a kluziště pod jednou střechou! Na severu provincie Flevoland, ve městě Kraggenburg, se nachází hřiště a golfový areál De Voorst. V blízkosti každého NOVASOL rekreačního domu v regionu Flevoland je tak přinejmenším jedna velká atrakce!

Region Flevoland

Rekreační domy a ubytování v Nizozemsku

V severní části provincie Flevoland leží Schokland, který byl až do vybudování poldru Noordoostpolder samostatným ostrovem. Schokland byl zařazen na seznam památek světového kulturního dědictví UNESCO. Udělejte si procházku přes `Middelbuurt´, kde můžete navštívit místní reformační kostel. Východně od Flevoland se nachází Greppelveld. Tato louka je významným hnízdištěm vzácných a chráněných ptáků. Rozmanitou oblastí je Toppad nedaleko hezkého města Urk.