Pronájem apartmánů ve Frísku

Frísko, odpočinková dovolená v Holandsku

Apartmány v Holandsku - dovolená a ubytování v Holandsku

Frísko je nádherný holandský kraj, který se rozprostírá na severovýchodě země. Je to oblast s osobitou kulturou a také jazykem, fríštinou, jakousi směsicí angličtiny a holandštiny. Toto kouzelné území si pro dovolenou v Nizozemsku oblíbí zejména milovníci cykloturistiky a výletů do krásné přírody i nadšenci do vodních sportů všeho druhu. Fríské pobřeží Waddenského moře je krajinnou oblastí pod ochranou UNESCO. Důvodem je především zachování zdejších přírodních unikátů a mnohých vzácných zástupců fauny a flóry. V létě tu zajisté oceníte množství malebných, romantických pláží.

Kam se podívat během ubytování ve Frísku

Metropolí Fríska je velkolepé středověké město Leeuwarden, jehož historie se začala psát už ve třináctém století. Leeuwarden je proslulý zejména spoustou výstavních měšťanských domů ze středověku, lemovaných břehy všudypřítomných vodních kanálů. Historickému centru města vévodí monumentální novogotická katedrála svatého Bonifáce. Obdivovatelé památek by si během dovolené v Holandsku rozhodně neměli nechat ujít ani pozoruhodný Sneek, jehož kořeny sahají do desátého století. Sneek se může pochlubit především gotickým kostelem Martinichurch z roku 1498 s ojedinělou zvonkohrou, spektakulární radnicí z 16. století nebo takzvanou Vodní bránou z roku 1613. Město je známým holandským centrem vodních sportů a nachází se tu třináctka marin.

Lákadla nevšedního regionu Frísko

Další zajímavou a zároveň druhou největší aglomerací Frísta je Drachten. Jako farmářská osada byl znám již ve dvanáctém století, avšak svůj největší rozmach zaznamenal teprve v posledních dvou stech letech. Dnešní Drachten je nesmírně romantickým městem, protkaným vodními kanály, které lemují promenády se stylovými hospůdkami a kavárnami. Vydat byste se rozhodně měli do rušného Heerenveenu s muzeem moderního umění. Typickou přístavní atmosféru nabízí dovolená v Harlingenu, Dokkum se pyšní zachovalým středověkým opevněním. Jedinečnost Fríska dotváří dlouhá řada Západofríských ostrovů.