search

Pronájem domů a chaty v Stavoren

Stavoren, originální dovolená na západě Nizozemska

Velice zajímavou dovolenkovou alternativu pro milovníky koupání a památek tvoří Stavoren. Leží přímo na břehu uměle vytvořeného Ijsselského jezera, které je považováno za největší v západní Evropě. Užijte si parádní dovolenou v Holandsku: mezi písečnými dunami tu naleznete nepřeberné množství pěkných pláží a příležitostí ke koupání či vodním sportům.

Stavoren je zřejmě nejstarším městem Fríska. Ve středověku býval důležitým přístavem a obchodním uzlem. V malebném historickém centru spatříte celou řadu výstavních měšťanských domů a dalších památkových budov. Seznámíte se s populární holandskou lidovou pověstí o Stavorské paní, která chtěla být nejbohatší na světě a kvůli svému mamonu způsobila zánik nesmírně prosperujícího města.

Putování kouzelným okolím Stavorenu

Zatoužíte-li z našich rekreačních domů v Holandsku prozkoumat další, krystalicky čisté vnitrozemské jezero, jež je oblíbeným centrem jachtingu a podobných vodních aktivit, vydejte se k vodní ploše Sleattemer. V malebném Balku si kromě koupání užijete romantické procházky podél magických kanálů řeky Luts, jež jsou lemovány pozoruhodnými starobylými domy.

Okouzlující atmosférou disponuje také Hindeloopen, oblíbené přímořské letovisko s kořeny sahajícími až do třináctého století. Jistě vás uchvátí svými křivolakými středověkými uličkami s dřevěnými můstky, klenoucími se přes všudypřítomné vodní kanály. Zkuste naše rekreační domy a s místní kulturou a historií oblasti se nejlépe seznámíte v zajímavém Museum Hindeloopen.

Přístavy, majáky a čerpadla Fríska

Celkem třináct marin se nachází v okolí města Sneek, které je nekorunovaným vládcem nizozemského jachtingu. Díky dlouhé historii Sneeku, která započala již v desátém století, si zde můžete prohlédnout například gotický kostel Martinikirke z konce 15. století, výstavní radnici nebo velkolepou Vodní bránu z roku 1613.

K vyhledávaným cílům během dovolené v Nizozemí u Stavorenu patří i rozkošný přístav s majákem v Harlingenu, balónový festival v Joure a rozlehlý Leeuwarden. Atrakcí vodními kanály protkaného Lemmeru je D. F. Woudova parní čerpací stanice zařazená na seznam UNESCO. Příjemný den můžete strávit i při návštěvě měst jako Drachten a Zwolle.