search

Pronájem chaty a domů ve Workum

Workum, nejlepší pobyt v Nizozemsku

Čtyřtisícové městečko Workum je malebným místem, kde o dovolené v Holandsku zažijete na vlastní kůži skvělé koupání a poznáte osobitou kulturu svébytného Fríska. Workum proslul po celém Nizozemsku zejména díky vyhlášeným městským slavnostem, jachetním závodům a přehlídce zemědělského dobytka.

Workum je také rodištěm populárního holandského malíře a kreslíře Jopie Huismana a můžete zde navštívit jeho muzeum. Další devizu Workumu nepochybně tvoří blízkost působivých břehů Waddenského moře, kde si na skvělých plážích během dovolené v Nizozemí užijete spousty mořských radovánek a vodních sportů.

Během ubytování ve Workumu se nudit nebudete

Jen kousíček je to z rekreačních domů Workum do neméně malebného letoviska Hindeloopen. Toto středověké město každého okouzlí zejména spletí křivolakých středověkých uliček a vodních kanálů, lemovaných starobylými domky. S jeho historií se detailně seznámíte v místním stejnojmenném muzeu.

Nečekané fríské jedinečnosti

Severně od rekreačních chat ve Workumu narazíte po několika kilometrech na hrdé, bývalé hansovní město Bolsward, jehož historie započala už ve vikinských dobách. Vévodí mu výstavní protestantský kostel z patnáctého století a honosná, starobylá budova středověké radnice. Bolsward se každoročně stává i jedním z dějišť světoznámého bruslařského maratonu Elfstedentocht.

Nedaleko hrází jezera IJsselmeer, tvořících zároveň páteř dopravy v Holandsku, se nachází přístavní Makkum. Vaší pozornosti by neměl uniknout stejně jako vnitrozemský Sneek s velkolepou Vodní bránou, gotickým kostelem Martinikirke a raritní zvonkohrou. Za prohlídku stojí též Joure, Heerenveen a historická D. F. Woudova parní čerpací stanice v Lemmeru.