search

Dovolená v Elburg

Elburg, eldorádo pro milovníky aktivního cestování po Holandsku 

Ubytování ve Gelderland, chaty a chalupy v Holandsku

Elburg je nádherné městečko, rozložené na severozápadě malebné provincie Gelderland. Je jako stvořené pro unikátní dovolenou v Nizozemsku uprostřed pozoruhodných památek. Ve středověku bývalo hansovním městem a jeho historické centrum s mnoha zajímavými stavbami dodnes okouzluje každého návštěvníka. Elburg leží přímo na pečlivě udržovaném břehu jezera Veluwemeer. Nabízí krásnou okolní přírodu a nepřeberné množství možností ke skvělému koupání a vodním sportům na některé z místních udržovaných pláží. Z našich rekreačních domů v holandsku to k nim budete mít cobydup.

Co dělat během ubytování v holandském Elburgu

Jen po necelých třiceti minutách jízdy z Elburgu na jih narazíte na třetí největší město Gelderlandu, nevšední Apeldoorn. První zmínka o něm pochází již z dávného středověku a jeho chloubou je dnes především honosný královský zámek Het Loo. Dále ukrývá zoologickou zahradu specializovanou na opice a primáty či sportovní komplex Omnisport. Dobře dostupný z našich rekreačních domech v Holandsku je Arnhem, metropole Gelderlandu. Proslula jako dějiště spojenecké osvobozovací operace za druhé světové války. Za vidění tu stojí i renesanční radnice Duivelshuis nebo mohutný gotický kostel Groote Kerk.

Putování krajem mezi lesy, kanály a mlýny

Pouhých dvacet kilometrů severovýchodně od Elburgu leží středověké Zwolle, pozoruhodné hlavní město kraje Overijssel. Nechte se během pobytu v Nizozemsku oslnit výstavní bazilikou Onze Lieve Vrouwe ten Hemelopneming ze čtrnáctého století s nejvyšší věží v zemi. Pěkné fotky pořídíte i pod částmi dochovaných městských hradeb s prastarou branou Sassenpoort. Jedinečným památkovým centrem u břehů jezera Wolderwijd je Harderwijk se středověkou pevností, tržištěm a mnoha kostely. Západně od něj leží skvosty holandské kultury jako Amersfoort, Utrecht, Almere, Komenského Naarden a především Amsterdam. Užijte si dovolenou v Nizozemí opravdu se vším všudy!