search

Dovolená v Berkelland

Berkelland, mini okres pro maxi dovolenou v Holandsku

Chaty a chalupy v Holandsku

Berkelland je pozoruhodný padesátitisícový holandský okres, rozkládající se ve východní části kraje Gelderland na hranicích s Německem. Díky jeho bohaté historii si jej o dovolené v Nizozemsku zamilují především nadšenci do památek. Území, připojené ke království již v roce 1543, jich nabízí opravdu nebývalé množství. Stejně jako zbytek Gelderlandu se i Berkelland vyznačuje nádhernou přírodou plnou romantických lesů. Zásluhou desítek kilometrů vynikajících cyklotras a turistických stezek si v nich své přijdou i milovníci pohybu v zachované přírodě. Pronajměte si rekreační dům v Holandsku a prožijte tady nejlepší prázdniny svého života!

Co zažít při ubytování v Berkellandu

Ubytování ve Gelderland, chaty a pobyt Holandsko

Kupříkladu takové městečko Borculo je jedním z nejstarších v Berkellandu. Bylo založeno v roce 1375 a jeho centru vévodí pompézní kostel De Joriskerk. Dodnes jsou zde k vidění i zbytky středověkého opevnění. Zajímavým faktem je, že městečko bylo v roce 1925 masivně poničeno tornádem, které je v Evropě velice zřídkavé. Malebný, dvanáctitisícový Eibergen leží u hranic s Německem. Pyšní se unikátním, mohutným vodním mlýnem Mallumsche Molen z roku 1753. Ve zdejším muzeu De Scheper se toho spoustu dozvíte o historii města i celého regionu, v němž najdete hezkou řádku našich rekreačních chat v Holandsku. Pravidelně se tu též koná proslulý futsalový turnaj mezinárodních policejních složek.

Cesty za berkellandskými atrakcemi

Historické městečko Ruurlo se chlubí nádherným stejnojmenným zámkem z patnáctého století. Je v něm kromě standardních inventárních expozic umístěno i muzeum pestrých dějin této nemovitosti a rodu Van Heeckeren, bývalých majitelů. Ruurlo taktéž ukrývá středověký protestantský kostel De Sint Willibrorduskerk či obří větrný mlýn Houtzaagmolen de Agneta. Objednejte si z nabídky rekreačních apartmánů v holandsku a budete to mít blízko do mnoha opravdu výstavních měst. Oblast takřka přesně ohraničují Enschede, Hengelo a Almelo, Deventer, Apeldoorn, Arnhem a Nijmegen. Díky husté síti dálnic, tvořících základ dopravy v Nizozemsku, je dobře dostupná i metropole Amsterdam.